Перед Новим роком, по суті, під саму ялиночку, на Київщині відбулися вибори до трьох новостворених об’єднаних територіальних громад: Тетіївської, Узинської та Студениківської. Т
радиційно, результат волевиявлення приніс кілька несподіванок.
1. Реабілітація БПП
Згадуючи поразку президентської партії на жовтневих виборах до ОТГ, на цей раз БПП змогла показати доволі прийнятний результат. Так, голова Тетіївської ОТГ Руслан Майструк йшов саме від партії Порошенка, хоча, як відомо, завжди представляв кольори "Аграрної партії". На виборах до ради голова Тетіївської РДА Наталія Троянська також обрала прапори президентської партії. Це викликало критику громадськості: справа в тому, що згідно з законодавством, заборонено члену однієї партії балотуватися від іншої. Утім, схоже, на це ніхто не зважає, і зважати не збирається. Для БПП зараз головне - результат...
Головою Студениківської громади стала Марія Лях, яка йшла на вибори від "Солідарності". В усіх трьох громадах БПП отримала свої фракції (Узинська – 6 депутатів, Тетіївська – 4 депутати, Студениківська – 7 (більшість).
2. Посилення "Аграрної партії"
Спостерігаючи за виборами до ОТГ на Київщині, варто відначити високі результати "Аграрної партії". Цього разу, депутати від "аграрки" представлені в усіх громадах, але більшість взяли тільки в Тетіївській ОТГ – сім депутатів йшли від цієї політсили. Вочевидь, це пов’язано з тим, що найбільший латифундист району Руслан Голуб є прихильником цієї політичної сили, а більшість депутатів, які потрапили до ради ОТГ так чи інакше пов’язані з аграрним бізнесом. Загалом, тут спостерігається консолідація бізнесу задля досягнення власних цілей.
Також вперше на вибори до ОТГ Київщини пішов "Опоблок", і отримав 4 депутатські місця у Тетіївській раді.
3. Тріумф "ляшківців"
На перший погляд, доволі дивний результат виборів показала "Радикальна партія" Олега Ляшка. Ця політична партія зуміла взяти більшість в Узинській ОТГ, а новоспечений голова Віталій Гринчук представляв саме "ляшківців". Натомість в двох інших об’єднаннях "радикали" не змогли отримати жодного мандату. Вочевидь, "Радикальна партія" вирішила кинути всі сили на отримання контролю над найбільшою (на даний момент) об’єднаною громадою. Враховуючи їхні ресурси (Гринчук – колишній голова Білоцерківської райради і в своїх цілях використовував адмінресурс) та фінансові можливості ("радикалів" підтримував Узинський цукровий завод), то нічого дивного в цьому немає.
4. Поява на горизонті партії Анатолія Гриценка
Неочікувано, на політичній мапі об’єднаних громад Київської області з’явилася "Громадянська позиція" Анатолія Гриценка, про існування якої дехто вже встиг і забути. Так, ця партія зуміла отримати три мандати в раді Узинської ОТГ. Цікавий момент: одна із депутатів цієї політсили Світлана Полякова працює адміністратором у ПСП "Агрофірми Світанок", яка належить скандально відомій дружині екс-губернатора Київської області та колишній народній депутатці Тетяні Засусі.
5. Послаблення "Батьківщини"
Традиційно рейтингова у сільській місцевості партія "Батьківщина" Юлії Тимошенко, на диво, зуміла взяти тільки один мандат у Студениківській раді ОТГ. В Узинській громаді "біло-сердешні" зуміли отримати тільки чотири мандати. Кращий результат вони отримали у Тетіївській ОТГ – там "Батьківщина" показала другий результат і отримала шість своїх депутатів. Чи можна це назвати тенденцією втрати позицій партії Юлії Тимошенко? Наразі це виглядає точковою, а не системною проблемою.