Наприкінці зими багато жінок стикаються з тьмяністю і ламкістю волосся. Виною цьому сухе повітря і нестача вітамінів, часті фарбування і стайлінг. Питання в тому, що з цим робити, адже зовсім скоро всім нам доведеться зняти шапки.
Відновлення волосся — завдання складне, витратне за часом і грошима, до того ж, не завжди здійсненне. Як би сумно це не прозвучало, але іноді допоможуть тільки ножиці - особливо, якщо мова йде про сильно посічене волосся.
Уникнути цього можна, якщо не застосовувати агресивні фарбувальні склади і не зловживати випрямлячем і плойкою, використовувати м’які шампуні і регулярно робити маски. А ще користуватися правильним гребінцем, пити вітаміни, не засинати з мокрим волоссям… загалом, список того, що належить робити жінці, яка бажає відростити довге і доглянуте волосся, великий. На щастя, більшість пунктів з нього або нічого не варті, або по кишені більшості.
Отже, перше, що потрібно зробити, це замінити агресивні фарбувальні склади на більш м’які професійні. На думку перукаря Жанни Іванецької, яка освітлює власне волосся і до того ж відростила пристойну довжину, про побутові фарби для волосся з супермаркету краще забути.
Вона радить замінити подібні засоби на професійний продукт відповідного відтінку і правильно підібраний окислювач того ж бренду. Для фарбування тон-в-тон або затемнення слід використовувати 1,5, 3 або 6-відсотковий оксид, а для освітлення — 9 або 12-відсотковий. Як стверджує Іванецька, в наборах для домашнього фарбування апріорі використовується більш агресивний оксид, що призводить до пошкодження волосся.
Під час фарбування можна використовувати спеціальні захисні склади, які зменшать пошкодження. Так радить робити Сара Ангус — один з найпопулярніших б’юті-блогерів і власниця чудової шевелюри.
Наступний важливий пункт — підбір доглядової косметики. Часто використовуваний шампунь з агресивними ПАР може пошкодити структуру волосся, через що вам доведеться частіше фарбувати його — пігмент просто не зможе триматися довго в пористому волоссі.
Однак якщо ви регулярно робите кератинове випрямлення волосся або біозавивку, краще вибрати шампунь без SLS.
Відрощуючи довжину волосся, без масок не обійтися, особливо, якщо ви регулярно робите укладку або фарбуєте пасма. Хороший продукт для волосся створює захисну плівку і перешкоджає січенню.
Велике значення для волосся має стан здоров’я в цілому. Хронічні хвороби позначаються на зовнішньому вигляді локонів. Так, при анемії або гормональному дисбалансі часто відзначається сильне випадання. Те ж саме відбувається при постійному стресі або якщо організм пережив одноразовий, але сильний струс — наприклад, операцію або вагітність.
Іноді проблеми з волоссям можна вирішити тільки після відвідин лікаря і проходження курсу лікування, але часом причина криється в більш незначних причинах. Наприклад, нестачі вітаміну D, В або біотину.
Втім, авітаміноз позначається не тільки на волоссі, дефіцит корисних речовин може впливати на кісткову тканину, кровоносну і нервову систему, імунітет — словом, на всі системи організму. Тому іноді неприємності з волоссям — лише перший дзвіночок про більш серйозні проблеми.