Група педагогів у партнерстві з Національним музеєм «Чорнобиль» та Європейським інститутом Чорнобиля, розпочала роботу над оновленням матеріалу та формату традиційних уроків пам’яті Чорнобиля для учнів з 1 по 11 клас.
Після завершення роботи групи будуть створені відеоуроки з використанням хроніки, нещодавно розсекречених документів КДБ та розмов з експертами. Уроки будуть розміщені на YouTube для вільного використання.
"Минулого року ми разом із Всеукраїнською школою онлайн та Офісом Президента провели перший пілотний відео-урок пам’яті Чорнобиля, що був показаний по 8 телеканалам в межах програми онлайн-освіти,яку запровадили для школярів через пандемію COVID-19. Позитивні відгуки та реакція школярів, вчителів та батьків на цей урок показала нам, що ініціатива варта продовження", - розповів директор МГО Європейський Інститут Чорнобиля Валерій Коршунов.
В залежності від віку, в уроках буде розкрито не лише наслідки радіаційного забруднення, а й медичні та соціальні наслідки аварії на ЧАЕС, у старших класах розглянуть і політичні передумови та вплив трагедії на становлення держави.
Також в уроках особливу увагу буде приділено інформаційній складовій катастрофи - пропаганді, фейкам та маніпуляціям з боку влади Радянського Союзу, які напряму вплинули на кількість жертв трагедії.
«Світ асоціює Україну з аварією на ЧАЕС та з Чорнобилем. Це і наш біль, і виклик, і необхідність переосмислити досвід і нашу поведінку», - вважає кураторка проекту Ольга Дударь.
«Наша спільна мета – формування екологічно свідомої людини. Адже саме відсутність культури безпеки стала головною причиною Чорнобильської катастрофи», - додала заступник генерального директора з наукової роботи музею Анна Королевська
Проект створюється за підтримки Українського культурного фонду, Національного музею «Чорнобиль», ГО «Європейський інститут Чорнобиля» та сприяння Міністерства освіти і науки України, Всеукраїнської школи онлайн.