У Мінсоцполітики розповіли, як працює Порядок надання при народженні дитини одноразової натуральної допомоги «пакунок малюка» затверджено постановою Кабміну від 25.11.2020 № 1180.
Більше 34 тисяч родин цьогоріч отримали гроші замість «бейбі-боксів».
«Пакунок малюка» видається родинам новонароджених у закладах охорони здоров’я. Якщо у медзакладі немає такої допомоги, або дитина народилась поза межами закладу охорони здоров’я або навіть за межами України, тоді «пакунок малюка» можна отримати в органах соціального захисту за місцем проживання або перебування отримувача, подавши відповідну заяву не пізніше ніж через 30 календарних днів з дня народження дитини»,
йдеться у повідомленні.
Також Мінсоцполітики звертає увагу на те, що якщо родина не отримує «пакунок малюка» упродовж 30 днів з дня народження дитини, то отримувач має право звернутись до місцевого структурного підрозділу з питань соцзахисту населення, аби отримати грошову компенсацію. Така компенсація надається відповідно до Порядку та умов реалізації пілотного проекту «Монетизація одноразової натуральної допомоги «пакунок малюка» у 2020-2021 роках, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 29.07.2020 № 744 «Деякі питання реалізації пілотного проекту з монетизації одноразової натуральної допомоги «пакунок малюка».
Нині ж з’ясовано, що понад 34 тисячі сімей з новонародженими дітьми з початку року отримали грошову компенсацію державної допомоги «пакунок малюка». А трохи більше 16 тисяч сімей отримали безпосередньо «бейбі-бокси».
«Одержувачі грошової компенсації, які отримали кошти на соціальні картки, можуть придбати дитячі речі в закладах торгівлі, що приєдналися до реалізації пілотного проєкту»,
зазначає Мінсоцполітики.
Нині у реєстрі закладів торгівлі, де можна придбати відповідні дитячі речі – понад 3,5 тис. магазинів. У їхньому числі – й інтернет-магазини. Реєстр можна подивитись за посиланням.