Як виявити, чи не потрапила дитина до рук соціальних вбивць?

В сучасному світі самогубство підлітків є однією з найбільш актуальних психологічних і соціальних проблем. Науковці до цього часу не мають точної відповіді на запитання, що саме змушує людей вкорочувати життя та як цьому можна ефективно запобігати. Кількість дитячих суїцидів в Україні шокує.

Діти із цілком благополучних родин стають жертвами так званих “груп смерті” у соціальних мережах. Хто і навіщо полює на дітей? Як виявити, чи не потрапила ваша дитина на гачок? Як протистояти цим іграм зі смертю? У випадку, якщо існує реальний суїцидальний ризик або вже відбулася спроба, то батькам можна порадити таке:

1. Першим кроком у запобіганні самогубства завжди буває встановлення довірливого спілкування.

2. Батькам слід подолати ситуацію, коли необхідність бесіди з дитиною про її суїцидальну спробу загострює їхні власні психологічні конфлікти або виявляє якісь їхні проблеми. Слід і в цій ситуації віддавати перевагу бажанню поговорити з сином або донькою.

3. Діти у стані суцільної кризи стають надто чутливими, особливо до того, як і що говорять дорослі; тому не можна виливати на дитину несвідому чи свідому агресію; іноді корисно стає невербальна комунікація – жести, дотики тощо.

4. Якщо батьки відчувають, що дитина начебто відхиляє їхню допомогу, їм слід пам’ятати, що вона водночас і прагне, і не хоче її, тому для досягнення позитивного результату в діалозі необхідні м’якість і наполегливість, терпіння і максимальний прояв співчуття і любові тощо, слід використовувати всі заходи, наведені на початку.

Повідомити про участь дітей у небезпечній «грі» можна на «102». Особам, які повідомлять про ці факти, гарантують конфіденційність.

Є номери довіри «Ла Страда» 772, куди можуть подзвонити самі ж діти. Телефон «гарячої лінії» кіберполіції 0800-505-170.

Потрібно всім об’єднатися навколо цієї проблеми!

Читайте також: Домашнє насильство: куди звертатися по допомогу у Києві