Прислів'я "Весняний день – рік годує" дуже актуальне для травня. У цей місяць проводяться активні роботи на городі і саду. Господарники висаджують найголовніші культури, обробляють грунт, пересаджують розсаду і доглядають за плодовими деревами. У травні українців чекає кілька додаткових вихідних, які можна з користю провести за городніми справами.
Місячний посівний календар на травень 2021 по днях
1 травня - хороший день для посадки картоплі, ріпи, буряка, моркви, щавлю. Висаджують розсаду в грунт, підгодовують рослини, пікірують посіви.
2 травня - висаджують горох, білокачанну капусту, петрушку, цибулю. Рекомендуються рясні поливи. Можна садити багаторічні і будь-які цибулинні квіти.
3 травня - не рекомендуються посадки і пересадки рослин, оскільки день не урожайний. Можна проводити обрізку, прищіпку і прополку, рихлити грунт.
4 травня - рекомендації такі ж, що і днем раніше.
5 травня - сприятливий день для посадки помідорів, баклажанів, гарбуза, дрібної картоплі. Поливи дуже помірні.
6 травня - посадка декоративних квітів, плодових дерев, бузку. Дуже сприятливий день для висадки малини, смородини і винограду. Не рекомендується вносити хімічні добрива.
7 травня - рекомендується робити те ж, що і 6 травня.
8 травня - посів редьки, огірків, зеленої цибулі. Не рекомендується садити квіти і коренеплоди.
9 травня - прополюють рослини, удобрюють і перекопують землю, вносять добрива. Можна боротися зі шкідниками і хворобами. Садять абрикос, яблуні, сливу.
10 травня - день молодика. Роботи з рослинами не проводяться.
11 травня - день молодика. Роботи з рослинами не проводяться.
12 травня - день молодика. Роботи з рослинами не проводяться.
13 травня - сприятливий день для посадки рослин з довгим стеблом: дині, кавуна, гороху, квасолі. В саду висаджують в'юнкі рослини.
14травень - посадка троянд, багаторічних квітів, винограду, полуниці. Не рекомендується пересаджувати рослини. Можна рихлити грунт і полоти саджанці.
15 травня - дуже урожайний день. Можна висаджувати будь-які культури. Рекомендується рясний полив.
16 травня - посів гороху, квасолі, посадка перцю, помідорів, полуниці. Стрижка газону, обрізка дерев. Можна видаляти зайві пагони.
17 травня - висадка огірків, кабачків, гарбузів, кавунів і динь. Можна вносити мінеральні добрива та інсектициди.
18 травня - можна висаджувати цілющі рослини, м'яту, шипшину, горіх. З городніми культурами бажано не працювати.
19 травня - рекомендації такі ж, як і днем раніше.
20 травня - посів кропу, перцю, томатів, огірків. Можна висаджувати декоративні чагарники і вічнозелені рослини. Пересадка хризантем.
21 травня - хороший день для посіву пряних трав (базиліка, майорану, розмарину і т.д.), полуниці, салату. Можна обрізати і полоти рослини.
22 травня - висадка розсади томатів, капусти білокачанної, цвітної, брокколі, перцю. Хороший день для посадки вишні, сливи і абрикоса.
23 травня - урожайний день для посадки шпинату, бобових, гороху, кукурудзи, гірчиці. Не рекомендується вносити хімічні добрива і отрутохімікати.
24 травня - висадка перцю, помідорів, баклажана, кабачків, всіх видів капусти, часнику. Не рекомендується обрізати і рясно поливати рослини. В саду висаджують троянди, клематиси, виноград.
25 травня - рекомендується робити те ж, що і днем раніше.
26 травня – Повний місяць. Роботи з рослинами не проводяться.
27 травня – Повний місяць. Роботи з рослинами не проводяться.
28 травня – Повний місяць. Роботи з рослинами не проводяться. Можна рихлити грунт і полоти саджанці.
29 травня - посадка картоплі, редису, гострого і болгарського перцю, часнику. Не рекомендується садити буряк і картоплю.
30 травня - посадка картоплі, моркви, гарбуза, петрушки, гірчиці. Можна боротися зі шкідниками, обрізати дерева і вуса полуниці. У цей день вразливі коріння рослин, тому не рекомендуються пересадки.
31 травня - розпушування грунту, внесення добрив, прополка рослин. Висаджують щавель, шпинат, тютюн, кукурудзу.