Після підвищення НБУ курсу долара до 36,57 гривні протягом найближчих двох – трьох днів на валютному ринку зберігатиметься висока турбулентність.
Долар може стати більше за 40 грн
Експертка та банкірка Анна Золотько пояснила, що після цього рішення курс долара може перевищити навіть 40 гривень, а різниця між курсами купівлі та продажу буде неприродно високою. В той же час, Золотько говорить, що це тимчасове явище, а за зростанням неодмінно почнеться корекція.
За її словами, різниця між готівковим курсом та офіційним курсом від НБУ залишиться, але не буде наскільки суттєвою з огляду на те, що:
- НБУ встановив щотижневі ліміти на зняття готівки з гривневих карт за кордоном, що робить “човниковий” валютний туризм ще менш вигідним;.
- регулятор дозволив приховану купівлю валюти за безготівкову гривню громадянам: вони зможуть придбати долари чи євро в еквіваленті до 50 тисяч гривень на місяць з умовою зарахування коштів на тримісячний депозит у банку.
Чи варто “запасатися” доларами?
Разом з тим інвестиційний банкір Сергій Фурса не радить українцям купувати долар, оскільки це може бути такий собі – “хвіст виляє собакою”.
Експерт пояснив, що у НБУ вже просто не залишалось резервів, аби підтримувати курс на рівні 29,5 гривні. Саме тому регулятор вирішив перевести курс на новий ринковий рівень – 36,6 гривні за долар. Фурса наголосив, що після такого кроку курс на чорному ринку теж зріс, але, разом з тим, зауважив, що це природний процес.
Дешевший долар не брався з повітря
Економіст, член наглядової ради АТ “Альтбанк” Тетяна Острікова зауважила, що рішення НБУ було правильним, бо завдяки цьому золото валютні резерви України не будуть так сильно витрачатись. Вона підтвердила слова Фурса, що дешевший долар не брався з повітря, а йшов з резервів.
Острікова підкреслила, що в результаті такого рішення НБУ населення збіднішає рівно на той відсоток, на який зріс офіційний курс долара, оскільки українці отримують дохід у гривнях.