Під час запеклих боїв з російськими окупантами, які намагалися через Бровари прорватися до Києва, зруйновані тисячі будинків, а після звільнення селищ знайшли багато загиблих мирних мешканців. Про це в ефірі телемарафону розповів начальник Броварської районної військової адміністрації Павло Проскочило, передають "Коментарі".
Задля уникнення жертв серед мирних мешканців під час боїв з російськими окупантами в березні організували гуманітарні коридори для евакуації населення. Таких коридорів в Броварському районі було 19, більшість з них спрацювали, а п’ять були заблоковані ворожими військами. Під час евакуації вдалося врятувати майже 15 тисяч людей, багато з них оселились у Броварах, бо домівки їхні або значно пошкоджені, або зруйновані вщент.
"Спрацювало 14. Завдяки цим 14 маршрутам вдалося вивезти майже 15 тисяч осіб. Ще був один такий маршрут Бровари — Велика Димерка. Найпотужніший і мабуть рекордний на всю Україну, де ми змогли вивезти за один день 4500 осіб", — повідомив начальник Броварської районної військової адміністрації Павло Проскочило.
За його словами, за час окупації в районі пошкоджені майже три тисячі будинків, з них 416 — зруйновані вщент.
"Броварський район досить сильно постраждав від російської агресії. Із 125 населених пунктів Броварського району пошкоджень завдано 45. Під окупацію були 24 населені пункти. Це Калитянська територіальна громада, Баришівська і Великодимерська ТГ. Саме ця громада зазнала найбільших втрат: і по об’єктах, і по людях", — сказав Проскочило.
Під час "зачисток" території Броварського району після звільнення від російських окупантів виявили тіла 175 загиблих мирних мешканців. Пошук зниклих без вісти триває. Швидкій відбудові інфраструктури та житлового заважає те, що багато територій заміновані, процес розміновування ще триває.
Спочатку розмінували лінії електропередач та газопостачання. Це дозволило енергетикам протягом місяця відновити електропостачання у всіх населених пунктах Броварського району, а на під час окупації без світла залишились близько 85 тисяч абонентів. "Також не було газу, оскільки було влучання в газопровід високого та середнього тиску. Був дуже складний ремонт. Зараз все відновили, все працює. До першого квітня було все відновлено", — повідомив посадовець.
Зараз у Броварському районі працюють експерти, які оцінюють ступінь руйнації інфраструктури та житлового фонду.
Джерело: Comments.ua