Про це повідомила Олена Толкачова, керівниця патронатної служби полку «Азов».
Як зазначає Олена, Співоче поле, де вже є меморіал воїнам Другої світової війни, найбільше підходить по архітектурних і візуальних нормах. Архітектор, також «азовець», розробив візуалізацію. Вона зараз знаходиться на розгляді в КМДА.
Толкачора розповіла, що деякі батьки не ховають дітей, чекають на меморіал. Наразі урни кремованих знаходяться на зберіганні в крематорії.
«Ми б хотіли до зими все зробити. Архітектурна форма, яку ми хочемо втілити, доволі масштабна і складна. Тому спочатку потрібно розпочати процес поховання, потім вже будувати сам меморіальний комплекс і приводити до ладу місця поховання», – розповіла вона.
Після цього планують облаштовувати доріжки, висаджувати зелені насадження, та робити реконструкцію сходів, які ведуть прямо від набережної Дніпра. «Локація дуже вдала, і єдине, що зараз нас зупиняє, це останнє слово влади», підсумовує керівниця патронатної служби.
Схожа концепція з мечами вже існує та реалізована в Норвегії. Монумент був створений скульптором Фріцом Родом в 1983 році. Три великі мечі стоять на пагорбі і нагадують про битву біля Гафрсфйорду в 872 році, коли конунг Гаральд Прекрасноволосий здолавши своїх ворогів об’єднав всю Норвегію під своєю владою.