У Києві компанія "Голосіївські вежі" відновила спроби збудувати дві житлові багатоповерхівки впритул до національного парку "Голосіївський". За словами активістів, це будівництво може зашкодити сусіднім будинкам, а складні геологічні умови роблять зведення багатоповерхівок дуже ризикованим. Тим не менш, забудовник почав готуватись до проведення робіт, а будматеріали привіз на вантажівці з наклейками ЗСУ.
Про це повідомляє "Хмарочос". "27 вересня забудовник підігнав КАМАЗ з наклейками ЗСУ та перепусткою Нацгвардії на лобовому склі. На причепі прикріплений фальшивий номер, під яким – російські номери, що вказують на те, що автомобіль може бути трофейним", – йдеться в повідомленні.
Будматеріали забудовник привіз на вантажівці з наклейками ЗСУ
Зі свого боку, член Громадської ради при Державній екологічній інспекції України (2016-2020 рр.) Михайло Макаренко повідомив у Facebook, що "Голосіївські вежі" за допомогою підрядника "СітіБуд" намагається "побудувати житловий комплекс із порушенням екологічного законодавства". "Не можна будувати житлові комплекси ближче 50 метрів від НВП "Голосіївський". А тут відстань менша за 20 метрів", – йдеться в повідомленні.
Ділянка у лютому 2022 року
Макаренко наголосив: це будівництво може пошкодити і сусідні будинки. Оскільки:
- у них є великі тріщини;
- "а в будинку 9 пошкоджено фундамент і його нещодавно ремонтували – але проблема повністю не вирішена".
"Ділянка має складні геологічні умови, близьке залягання ґрунтових вод та пливуни. Будувати тут дуже ризиковано", – зазначив він.
На ділянці почали встановлювати будівельний паркан
Попри все це, за словами Макаренка, забудовник має намір зносити водонапірну вежу біля НПП "Голосіївський" – "яку нанесено на навігаційні карти для літаків як орієнтир" – і незаконно будувати житлові будинки. Також встановлюється будівельний паркан.
"Київська міська рада незаконно надала в оренду та змінила цільове призначення [цієї] земельної ділянки та дозволила будівництво житлового комплексу. Київблагоустрій зніс гаражі місцевих жителів, які не змогли отримати на них документи, хоча вже півстоліття користуються ними і це нікому не заважало", – наголосив він.
Джерело