Військовий експерт розповів, чому дрони-вбивці долітають до Києва і як їх збивати

Український науковець, військовик, публіцист, учасник війни на сході України Євген Дикий, який до того ж має наукове звання кандидата біологічних наук, пояснив чому іранські дрони-камікадзе долітають до столиці і які їхні недоліки можна використати, щоб знешкодити.

Про це йдеться у дописі на його Facebook-сторінці. 

За його словами, “шахеди”- це зброя для партизанів та терористів: дешева, середньої ефективності, натомість малопомітна. Вони летять на висотах до 200 м, що висот, які відстежує абсолютна більшість радарів традиційної ППО. Фактично виявити їх можна лише на звук або візуально, тобто коли вони вже дуже близько.

Крім того, на такій малій висоті над житловою забудовою їх неможливо вполювати їх з бойового літака (як найчастіше наші збивають “Калібри”) через дуже високу ймовірність влучання по цій самій житловій забудові.

Така перевага “шахеда” є і його недоліком – коли його вже побачили, його можна збити не лише із ПЗРК (поки що головний спосіб, яким їх перехоплюють), але навіть зі звичайної “стрілковухи”.

Євген Дикий каже, що влучити у дрон непросто, як і в будь-яку літаючу ціль, але все ж реально. І над тим, як таке влучання перевести із розряду майже випадкової удачі у розряд стандартного враження цілі, вже активно працюють.

Хто схоче принагідно сам порозважатись полюванням на пролітаючий “мопед” – нагадую, що при стрільбі по повітряній цілі треба цілитись не в неї, а перед нею, на відстань що дорівнює кільком видимим довжинам самої цілі (називається “брати упередження”, тобто цілити не туди, де мопед зараз, а де він буде за той час поки долетять ваші кулі). Як саме вирахувати упередження – на жаль, у зенітних комплексах це робить кампутєр, на основі знання про швидкість цілі та швидкість снаряду. При стрільбі з рук замість компа ваша “інтуйовіна” та “випуклий морський глаз”, тому зазвичай і ефективність така собі, делікатно кажучи ну але за умови наявності неміряного бк чом би і не порозважатись, гірше не буде приблизно 3-5 довжин цілі – найпоширеніше упередження, “середнє по палаті”, – пояснює дописувач.

Він наголошує, що при подібних розвагах в першу чергу слід оцінити ймовірність потрапляння куль не в “мопед”, а у вікна квартир інших будинків і якщо тільки вона не дорівнює нулю – краще утриматись від “салюту”, і дати працювати професіоналам із ПЗРК.

Ну і звісно ж головне, підкреслює науковець, не вестись на вороже іпсо про “незборимість” їхніх мопедів, “нездатність” нашої ППО їм протидіяти, і не розганяти зраду про те “хто їх пропустив”.

Це – війна, мої котики та зайчики, кожна сторона дошкуляє іншій як вміє. Жодна зброя не має 100% ефективності, але і жодний захист не може дати 100% перехоплення всього що летить. Ворог прикупив у досвідчених іранських терористів новий спосіб ускладнити нам життя, наші вчаться працювати із новими об’єктами, вчаться дуже швидко та ефективно. Нормальний робочий процес, фіглі там. Не пускаємо соплі, і всьо буде Україна!” – додав Євген Дикий.

Джерело