Майже два роки місто очищують від використаної автогуми, але знов і знов її збирають з вулиць, дворів та околиць міста й здають на утилізацію.
В Дніпровському районі продовжується робота з очищення території від старих використаних автомобільних шин. На вулицях Гната Хоткевича, 27В та вул. Фанерній, 1-4 прибрано такі автопокришки. У серпні близько 1000 одиниць використаних автопокришок вже прибрали та вивезли з Фанерної.
Взагалі вулиця Фанерна є проблемною: сюди, на околицю району «сірі» перевізники сміття та мешканці вивозять та виносять гори непотребу, серед якого будівельні відходи та розбита сантехніка, автопокришки. Днями вулицю вчергове почистили й вивезли декілька вантажівок сміття.
У Дніпровському районі пояснюють, що використана автогума також часто скупчується на станціях техобслуговування машин. Тому працівники районного відділу контролю за благоустроєм перевіряють станції, які здійснюють шиномонтаж. Адже шиномонтажі повинні укладати договір на вивезення старих автомобільних шин, а не накопичувати їх на своїй території.
Перед тим, комунальники прибрали від стихійних сміттєзвалищ та купи старої автогуми вулиці Каунаська, Гродненській, Євгена Маланюка.
Нагадаємо, чому старі гумові автопокришки прибирають з території міста.
Автомобільні шини — серйозна екологічна проблема, речовини, які використовуються при виробництві, переробці і утилізації шин є вкрай токсичними для людини і навколишнього середовища. Відпрацьовані автомобільні покришки є відходом четвертого класу небезпеки. При довгому впливі на навколишнє середовище вони завдають колосальної шкоди тому, що до їх складу входить понад 120 шкідливих хімічних речовин. Частина з них є сильними канцерогенами і згубно впливають на здоров’я людини викликаючи онкологічні захворювання. Найнебезпечніші серед них з онкологічною точки зору — N-нітрозаміни, які при розкладанні відпрацьованих шин виділяються в повітря.
При контакті з водою відбувається вимивання цілого ряду токсичних органічних сполук: метилфеніл, етанон, азулен, бензотіазол, метілбензотіазол, діметілпропіл, метілбензамін, бутильований гідрокситолуол, діетилфталат, метилтіо, бензотіазол, дифениламин, дибутилфталат, фенатрен, які потрапляють у грунт та повітря.
Крім того, в процесі зносу автопокришок утворюється шинний пил. На нього перетворюється 20-25% всієї маси автопокришок. Пил осідає на землю, що шкідливо для грунту, рослинності. Ним дихають люди. У шинного пилу у великій кількості присутній дуже шкідливий канцероген — бензпірен.
Катерина НОВОСВІТНЯ, «Вечірній Київ» (посилання)