За даними останніх досліджень, лише третина працездатних українських біженців у Німеччині мають роботу, що значно нижче, ніж у Польщі, де працевлаштовані або активно шукають роботу 78% біженців.
Така ситуація привернула увагу німецького уряду, і канцлер Олаф Шольц заявив про важливість вирішення цієї проблеми, окресливши плани щодо стимулювання українців до працевлаштування або повернення додому. Під час візиту до Києва він разом із президентом Володимиром Зеленським обговорив створення спеціального органу для вирішення цього питання.
Станом на кінець жовтня Німеччина прийняла найбільше українських біженців серед країн ЄС – понад 1,14 млн. Однак частка тих, хто працює, залишається низькою: 30% працюють, ще стільки ж її шукають, а решта поки що не працевлаштовані. Для порівняння, у Польщі частка активних біженців навіть перевищує показник серед громадян країни.
Раніше, у серпні-жовтні 2022 року, працевлаштованими в Німеччині було всього 16% українців. Але навіть за зростання цієї цифри показники залишаються нетипово низькими для українців у Європі.
Інформує nenka.info