Поліція вже не встигає приймати заяви від людей, які стали жертвами шахраїв. За останній тиждень свої гроші віддали аферистам більше 10 довірливих громадян.
Ми зібрали 10 найпопулярніших способів шахрайства. Обов’язково розкажіть про це своїм знайомим, а краще поділіться відео у своїх соцмережах, щоб знати, як не потрапити у пастку аферистів.
І так, спосіб перший. Вам телефонують і повідомляють, що з вашою дитиною/онукою/племінником/братом та іншими родичами сталась біда. Це може бути аварія, бійка та будь-яка інша неприємна ситуація. По телефону вам кажуть, що для спасіння вашого родича необхідні гроші і дуже терміново. Не поспішайте бігти до терміналу, для початку зателефонуйте вашому родичу особисто і дізнайтесь, чи насправді щось сталось.
Другий спосіб дуже схожий на попередній. Телефоном вам повідомляють, що ваш родич потрапив до поліції і звинувачується у якомусь злочині. Для того, щоб вирішити питання і звільнити його від покарання, вам треба переказати певну суму грошей. Зв’яжіться із вашим родичем якомога скоріш і з’ясуйте ситуацію.
Третій спосіб виманити у вас кошти - продати неіснуючий товар через інтернет. Купуйте товар лише у перевірених продавців, використовуйте післяплату при замовленні через інтернет!
Четвертий спосіб - щасливий виграш. Вам надходить інформація про те, що ви стали щасливчиком і виграли велику суму грошей, автомобіль та інші коштовні речі. Але щоб отримати свій подарунок, вам необхідно сплатити певний внесок, так би мовити необхідний податок чи збір. Зазвичай ті, хто перераховує необхідну суму, залишається без виграшу і без своїх коштів.
Ігноруйте такі повідомлення, особливо, якщо ви не брали участь у розіграшах.
П’ятий спосіб - махінації з банківськими картами. Їх дуже багато, але найчастіше трапляються ситуації, пов’язані з повідомленням особистих даних карти псевдопрацівникам банку. Вам телефонують, представляються працівниками вашого банку, кажуть, що вашу карту заблоковано, для активації вас просять сказати особисті дані вашої карти. Після цього, як правило, ваші гроші з карти пропадають.
Не розголошуйте дані вашої картки, зверніться на гарячу лінію вашого банку і запитайте, чи все в порядку з вашою картою.
Шостий спосіб - поверни загублену річ за кошти. Ви загубили цінну річ на вулиці і дали об’яву до соціальних мереж з проханням повернути втрачене. Тут раптом з’являється людина, яка начебто знайшла цю річ, але просить для початку сплатити річ. На радощах ви переводите гроші незнайомцю і він зникає разом із радістю і вашими грошима.
Сьомий спосіб - працевлаштування за гроші. Ви знаходите омріяну роботу за кордоном, співробітник фірми каже, що для вирішення усіх питань з працевлаштування вам необхідно для початку сплатити певну суму грошей. Після перерахування коштів роботодавець може безслідно зникнути.
Ретельно перевіряйте компанії, у які ви працевлаштовуєтесь, з’ясуйте фізичне місцезнаходження офісу і не робіть ніяких оплат заздалегідь.
Восьмий спосіб - обміняти фальшиві кошти. У цьому разі, як правило, приходять додому і під виглядом соціальних працівників пропонують стареньким поміняти кошти, адже вони виходять із обігу. Довірливі пенсіонери міняють свої заощадження, а у результаті отримують кольорові папірці.
Розкажіть своїм похилим родичам, що це один із найпоширеніших способів шахрайства.
Дев’ятий спосіб - купівля вашого товару без грошей. Так, мешканець міста позбувся свого комп’ютера. Він отримав фальшиву квитанцію про перерахунок коштів на його картку і відправив товар шахраям. У результаті залишився і без грошей і без комп’ютера.
Десятий і найзухваліший спосіб шахрайства. Вам телефонують начебто зі служби безпеки банку і повідомляють про те, що прямо зараз із вашого рахунку шахраї намагаються списати гроші. Для того, аби не допустити цього, вам пропонують сказати дані вашої карти, паролі і продиктувати смс підтвердження з кодом. Насправді ви можете потрапити до рук самих шахраїв, які під виглядом турботи можуть позбавити вас заощаджень.
Не панікуйте і не спішіть розголошувати свої дані. Перетелефонуйте на гарячу лінію і з’ясуйте у консультанта, чи відбуваються якісь підозрілі дії з вашою карткою!
Будьте обережні і пильні. Розкажіть про це своїм рідним, знайомим, друзям і літнім родичам.