Сонцезахисний засіб - must have не тільки для відпустки, але і в повсякденному житті. Правильно підібрана косметика допоможе уникнути сонячних опіків, закупорки пір і алергії.
Яким повинен бути ідеальний захисний крем?
Всі засоби з SPF фільтрами діляться на дорослі і дитячі. Останні мають більш високий ступінь захисту шкіри від ультрафіолету. Тобто, навіть якщо ви намажете дитину своїм кремом, швидше за все, при тривалому знаходженні на сонці, вона отримає опік.
Сам показник SPF (Sun Protective Factor) - це фільтр, який є в кожному косметичному засобі. Він знижує негативний вплив сонячних променів на шкіру. Розраховується такий фільтр в пропорції 2 мг на 1 см² шкірного покриву. Відповідно, для того, щоб крем діяв на всі 100%, його потрібно наносити рясно і ретельно втирати.
Поруч зі словом «SPF» вказані цифри. Вони позначають ступінь захисту фільтра. Діапазон коливається від 2 до 50. Чим менше значення - тим нижче захист.
Які бувають типи шкіри - орієнтир для вибору крему
Які бувають типи шкіри / pinterest.ru
Більшості людей в наших широтах підходить сонцезахисний крем з SPF 30. Якщо у вас багато родимок на тілі, краще брати засіб з цифрою 50. Вибираючи сонцезахисний спрей, відштовхуйтеся від свого фототипу. Всього їх 6, але у нас найчастіше зустрічаються тільки 4:
Кельтський
У людей, що належать до цього типу, світла шкіра, руде волосся, веснянки, світлі очі. Їх шкіра червоніє дуже швидко, реагує на сонце моментально. Тому оптимальний варіант сонцезахисного засобу - з SPF 30-60.
Нордичний або скандинавський
Відмінні риси: світла шкіра, карі очі, світло-русяве волосся. В такому випадку підходить крем або спрей з SPF 15-35.
Європейський
Фототип, до якого належать практично всі слов'яни - світла шкіра, світлі очі, русяве волосся. Якщо ви потрапляєте під цю характеристику, сміливо купуйте засіб з SPF 8-15.
Середземноморський
Люди такого типу зазвичай мають смагляву шкіру, карі очі і темне волосся. Вони практично ніколи не згорають на сонці, тому їм підходить сонцезахисний засіб з найменшим показником SPF - 8.
Крім того, підбираючи крем для засмаги, ви можете скористатися «лайфхаком» - з'ясуйте, через який проміжок часу перебування на сонці у вас червоніє шкіра. Людям з високою чутливістю вистачить 15 хвилин. Чим нижче поріг чутливості шкіри - тим більше часу їй потрібно, щоб почервоніти.
Як вибрати крем для засмаги, якщо всі вони липкі
Для того, щоб після використання сонцезахисного засобу не утворилася плівка, воно повинно підходити вашому типу шкіри. Також звертайте увагу на склад і текстуру. У всіх косметичних засобах використовують 2 типи фільтрів від УФ-променів:
- Хімічні - проникають в дерму і поглинають весь ультрафіолет;
- Мінеральні - створюють захисний шар на шкірі і виступають, як бар'єр для ультрафіолету.
Створювати відчуття плівки можуть саме мінеральні речовини в складі. Особливо, якщо їх - більшість, і серед них присутні масла або вазелін. Вони, до речі, також здатні забивати пори і провокувати появу прищів. Іноді відчуття маслянистості і липкості виникає у тих, хто не робить скрабування і пілінги. Це необхідно, щоб підготувати шкіру до пляжного сезону.
Крем для засмаги для жирної шкіри
Ідеальні варіанти - це лосьйони, емульсії, флюїди і молочко. Обов'язково - з себорегулюючою дією і відсутністю масел в складі. Якщо у вас жирна шкіра, читайте все, що написано на етикетці.
- Чого не повинно бути: парафіну, вазеліну, мінеральних і рослинних масел, олеїнової, стеаринової і пальмітинової кислот.
- Що повинно бути: саліцилова кислота, АНА-кислоти, сірка, похідні цинку, перліт, екстракти рослин.
Крем для засмаги для сухої шкіри
Власниці такого типу дерми повинні вибирати для себе зволожуючі і живильні засоби. Текстура - крем або масло.
- Чого не повинно бути: спирту
- Що повинно бути: вітаміни, антиоксиданти і зволожуючі компоненти: вітамін Е, рослинні масла (ромашка, деревій), алое вера, гліцерин, гіалуронова кислота, коензим Q10, пантенол, гіалуронова кислота, нікотинова кислота.
Крем для засмаги для чутливої шкіри
Головне правило - відсутність алергенів в складі і високий SPF фільтр. Дуже добре підходять дитячі косметичні засоби. Текстура - крем.
- Чого не повинно бути: рослинних масел, хімічних фільтрів.
- Що повинно бути: гіалуронова кислота, екстракти на зразок алое вера, рожевого масла, мучниці, які пом'якшують і знімають роздратування, алантоїн, пантенол.
Якщо ви схильні до алергії, зробіть тест - нанесіть невелику кількість засобу на зап'ясті і почекайте добу. Шкіра не реагує негативно - сонцезахисний крем можна брати.
Як правильно наносити сонцезахисний засіб
Як наносити спрей для засмаги / pinterest.ru
Оптимальний час - за 20-30 хвилин до виходу на вулицю. Не забудьте до цього провести підготовчі процедури: очистити шкіру, тонізувати її, нанести живильний крем і почекати, поки він вбереться. Пам'ятайте про те, що оновлювати шар захисного засобу потрібно кожні 2 години.