Більшості людей, які проживають в приватних будинках, просто неможливо обійтися без насосів для води. До загальної системи водозабезпечення мають змогу підключитися далеко не всі, оскільки у багатьох просто немає до неї доступу. А якщо підключення і можливе, то використовувати міську воду для забезпечення всіх потреб домогосподарства буде економічно невигідно. Тут же треба не лише використовувати воду для хатніх потреб (гігієнічних процедур, приготування їжі, миття посуду, прання, прибирання тощо), а й для поливу газону, саду, квітів, городу.
Тому в приватному секторі краще обладнати власну систему водозабезпечення, яка може бути як основною, так і додатковою. Це робиться за допомогою криниць або свердловин, для яких і потрібен насос для води, щоб можна було викачувати її в потрібній кількості та з необхідною швидкістю.
Які види насосів існують
В залежності від місця розташування обладнання відносно джерела води насоси бувають:
- занурювальними;
- поверхневими.
Занурювальні встановлюються безпосередньо під водою. Вони більш розповсюджені та популярні, оскільки за характеристиками значно перевершують поверхневі. Модельний ряд дуже багатий, і в ньому можна знайти прилад для будь-якої глибини. Встановлювати їх можна як в неглибоку криницю, так і в свердловину до 350 м. Але при покупці потрібно правильно підібрати модель за робочими параметрами та можливостями.
Поверхневі ставляться на землі або в спеціально підготовленому для нього місці на поверхні. У воду занурюється лише шланг, через який і прокачується вода. Можливості поверхневих насосів набагато скромніші. Максимальна глибина, з якої вони здатні викачати воду, становить близько 10-15 м.
Також насоси діляться на кілька типів в залежності від призначення. Вони бувають:
- колодязьними;
- свердловинними;
- дренажними;
- каналізаційними.
Перші два типи призначені для забезпечення водою домоволодіння. Різниця між ними полягає в характеристиках. Колодязьні призначені для невеликої глибини, тоді як свердловинні можуть викачувати в воду з кількох сотень метрів.
Дренажні моделі призначені для осушення затоплених погребів, підвалів тощо. Вони можуть працювати з забрудненою рідиною. Каналізаційні моделі схожі на дренажні за конструкцією, але розмір твердих частинок в цьому випадку може бути більшим.
Найважливіші характеристики, які потрібно враховувати при виборі
Щоб насос повністю задовольняв ваші потреби, потрібно визначитися з наступним:
- призначення;
- місце встановлення та вид насоса;
- тип води (чиста чи брудна) і максимальний розмір твердих частинок;
- продуктивність — кількість води, яку насос може перекачати за 1 годину;
- висота напору;
- глибина занурення.
Також варто готуватися до того, що для обладнання власної системи водопостачання в приватному будинку потрібно буде купувати й інші її компоненти — гідроакумулятор, шланги та труби, автоматику, кесон та ін. Коштує все це недешево, але взамін ви отримаєте високий рівень комфорту та незалежність від міської системи водопостачання.