Цистит — запалення сечового міхура, яке має неприємні симптоми та ускладнює життя пацієнта. Під час циститу виникає запальний процес стінок сечового міхура, для цієї хвороби характерний біль під час сечовипускання та постійне хибне бажання сходити в туалет.
На цистит хворіють як жінки, так і чоловіки. Якщо ж мова йде про хронічний цистит, його лікування потребує часу та детального обстеження, а також контролю з боку лікаря.
Симптоми циститу — на що схоже
На початкових етапах хвороби людина з циститом відчуває такі симптоми:
- відчуття печіння у сечівнику;
- біль унизу живота (у жінок цей симптом проявляється більше та інтенсивніше, ніж у чоловіків);
- враження, що після сечовипускання сечовий міхур все ще наповнений;
- дуже часті позиви до сечовипускання (приблизно 1 раз на 10 хвилин або частіше).
На більш пізніх етапах циститу пацієнти скаржаться на:
- виділення крові з сечею;
- гострий біль у сечівнику під час сечовипускання;
- відчуття тупого щемлячого болю у ділянці нижче пупка, ближче до лобкової кістки;
- у чоловіків часті позиви до сечовипускання вночі.
Стан хворого на цистит може поліпшуватися при перебуванні у теплій ванні або при прикладанні тепла до області сечового міхура. Однак симптоми циститу не зникнуть, якщо не зняти гостре запалення та не вилікувати першопричину захворювання. При будь-якому з описаних симптомів потрібно терміново звернутися до уролога або гінеколога, щоб лікар призначив обстеження та лікування.
Чим небезпечний цистит, якщо його не лікувати
Цистит небезпечний через декілька чинників:
- погіршення якості життя та сну (постійне бажання ходити в туалет не є нормою, заважає спати, а біль унизу живота додає ще більшого дискомфорту);
- запальний процес не зникає сам по собі, тому лікарі визначають причину циститу, щоб запалення не посилилося;
- запалення сечівника, що викликано бактеріями або інфекцією, може призвести до розвитку пієлонефриту — запаленню однієї або двох нирок, та в перспективі є вкрай небезпечним для будь-якої людини;
- виділення крові разом із сечею при циститі є найбільш тривожним симптомом, оскільки свідчить про ураження слизової оболонки стінок сечового міхура. Без лікування такі ураження можуть зі звичайних перейти до виразково-фіброзних і навіть гангренозних.
При найменших ознаках циститу потрібно звертатися до лікаря за допомогою. Кожен день зволікання сприяє посиленню запалення та поглибленню симптомів, що призводить до сильнішого болю та більшого дискомфорту під час сечовипускання.