Ви використовуватимете рідкий гумат калію або порошкоподібний — особливого значення не має. Все одно він вноситься у вигляді розчину з низькою концентрацією діючої речовини. Головна перевага порошкової речовини - зручність транспортування та зберігання.
Набагато важливіше знати, який саме у вас гумат калія:
- баластовий;
- безбаласний;
Баластовий використовують як добрива, безбаластовий — стимулятор росту. Але такий поділ має певною мірою формальний характер. Адже вплив гумінових препаратів на рослини в обох випадках є однаковим.
Бажаєте купити гумат калію? У такому разі вам варто ознайомитеся з пропозицією інтернет-магазину ferteffect.com.ua!
Особливості гуматів натрію
Про всяк випадок звернемо увагу на гумат натрію. Він ідеально підходить для обробки томатів, буряків. Але на інші культури надлишок натрію діє пригнічуючи, тому не зловживайте обробками. Цей вид гумінових добрив найдешевше виробляти, тому вони широко поширені, незважаючи на деяку специфічність. А методика їх застосування така сама.
Гумат калію рідкий - застосування та походження
Торф'яний гумат та отриманий з вугілля трохи відрізняються. З вугілля згодом вода вимиває фульвові кислоти. Гумінові кислоти – це великі неповороткі молекули. Їх вода вимити не може, тож вони нікуди не подіються. Тому багато фермерів віддають перевагу торфу, і використовують гумат калію торф'яний рідкий. Рідкий, до речі, тому, що така форма зручніша.
Вище сказане зовсім не означає, що ефект від застосування розчину рідкого торф'яного препарату буде обов'язково кращим. Все залежить від поставлених цілей. Наприклад, гумінові кислоти добре пов'язують токсичні речовини у ґрунті. У цьому випадку низький вміст фульвокислот точно не є недоліком.
Інструкція із застосування з поясненнями
Ми вже згадали, що ефект від підживлення гуматом спостерігається протягом місяця. А це означає, що після чергової обробки тижня на 3 ви за сприятливих обставин можете забути про розчини гумату.
Звичайно, набагато зрозуміліше звучить фраза "підживлення у фазу 3-5 листків". Листя порахувати справді легко. І така методика внесення має право життя. При цьому робочий розчин використовують як органічне добриво. Якщо йдеться про баластовий препарат — тут інших варіантів немає — лише коренева обробка за розкладом.
До недоліків такого підходу можна віднести той факт, що кореневе підживлення менш ефективне, ніж позакореневе, і вбираються через коріння корисні речовини набагато повільніше, ніж через листя.