Які екзамени здають перед вступом до магістратури?
Магістратура відкриває для випускника нові можливості. Цей науковий ступінь дуже високо цінується роботодавцями в Україні та за кордоном. Звичайно ступінь бакалавра дає можливість працювати за фахом, але якщо ви бажаєте займати високі посади, займатись науковою діяльністю, навчання у магістратурі буде необхідним.
Для вступу на магістратуру знадобиться диплом бакалавра з додатком, академічна довідка та деякі інші документи. Правила вступу змінюються кожного року через складні політичні умови у країні. У 2023 році для того, щоб вступити у вуз та отримати диплом магістра студентам буде потрібно скласти ряд іспитів.
Які випробування повинні пройти майбутні магістри та які умови повинні виконати?
Список екзаменів, які здаються при вступі на магістратуру
Щоб отримати диплом магістра студент повинен довести високий рівень знань, відповідний стандартам української та європейської системи освіти. У цьому році Міністерство освіти та науки допускає вступ на магістратуру студентів, що мають диплом бакалавра та зобов’язує скласти два обов’язкових іспити.
Єдиний вступний іспит
ЄВІ – це обов’язковий іспит для усіх, хто бажає вступати на магістратуру. Він включає два блоки:
1. Тест загальної навчальної компетентності. Він призначений для оцінювання рівня сформованості навчальних навичок та рівня знань осіб, що претендують на вступ на навчання для здобуття ступеня магістра. Тест структурований в межах 2 компонентів: вербально комунікативного (здатність шукати, сприймати, аналізувати, інтерпретувати та оцінювати інформацію з різних джерел, структуровано і аргументовано висловлювати свої думки, здійснювати конструктивну взаємодію) та логіко-аналітичного (на здатність аналізувати інформацію, критично оцінювати її обґрунтування, давати оцінку фактам, застосовувати різні форми мислення, аналізувати та представляти числові дані у різних формах).
2. Тест з іноземної мови. Студент може обрати будь-яку з наступного переліку: англійська, німецька, іспанська або французька.
Єдине фахове вступне випробування
Цей іспит повинні складати не всі, а тільки студенти, які хочуть отримати науковий ступінь у таких галузях, як:
- соціальні та поведінкові науки;
- журналістика;
- управління та адміністрування;
- право;
- публічне управління та адміністрування;
- міжнародні відносини.
Абітурієнти будуть складати тести за різними блоками відповідно до їх спеціальності: «Облік та фінанси, політологія, міжнародні відносини, психологія та соціологія», «Управління та адміністрування» або «економіка, міжнародна економіка, право та міжнародне право».
Цей тест призначений для оцінювання знань та навичок абітурієнтів з права та загальних навчальних правничих компетентностей.
Вперше ці іспити були проведені у 2016 році. Наразі механізм їх проходження суттєво вдосконалений. Студенти здають їх за допомогою сучасних комп’ютерних систем, що максимально знижує вплив людського фактору та забезпечує прозорість конкурсного відбору.
Отримати магістерський диплом в Україні може кожен, хто має відповідний рівень знань на навичок. Українські вузи пропонують навчання на магістратурі на бюджетній формі та на контрактній. Якщо людина вже має ступінь магістра та хоче отримати другий диплом за іншим фахом, вона також повинна складати іспити і здобувати освіту може тільки на контрактній основі.