Вибір адвоката – відповідальний крок, який може мати серйозні наслідки для клієнта. В цьому процесі важливо уникати помилок, які можуть привезти до того, що людині будуть надані неякісні послуги. Приведемо декілька факторів, які можуть вказувати на те, що краще пошукати іншого спеціаліста.
- Перший фактор полягає в тому, що цього адвоката вам порадили співробітники правоохоронних органів. Особливо в випадках, пов’язаних з кримінальним правом. Доволі часто такі спеціалісти співпрацюють з поліцією та прокуратурою і не ставлять інтереси клієнта на перше місце. Вони можуть пропонувати клієнтам невигідні рішення. Наприклад, визнати провину, щоб зменшити свій термін тощо. З такими спеціалістами краще не співпрацювати. Якщо у вас є сумніві, консультація юристів зможе допомогти прийняти рішення.
- Другий фактор полягає в тому, що спеціаліст запевняє вас в тому, що наддасть 100% гарантію на те, що виграє справу. Жодний адвокат не може гарантувати стовідсотковий результат, тому що у правовій системі багато змінних, які впливають на результат справи. Такі обіцянки слід сприймати скептично, тому що в кращому випадку це маркетинговий хід. Краще співпрацювати з експертами, які зможуть провести адекватну оцінку справи та попередити про можливі проблеми, які можуть виникнути при її розгляді.
- Третій фактор полягає в тому, що адвокат пропонує вирішити питання за допомогою дачі хабаря людям, які ведуть справу. Проблема такого спеціаліста не тільки в тому, що він корумпований та не може вирішити питання в правовому просторі, а й у тому, що це може привезти до ще більших проблем. І сам адвокат, і його підопічний можуть стати фігурантами нової кримінальної справи про хабарництво.
- Четвертий фактор – питання ціни. Вас має насторожити, якщо вартість послуг спеціаліста занадто маленька або велика. З одного боку, юридична діяльність – складна справа, яка вимагає відповідної високою оплати і не може бути дешевою. З іншого боку, людина може суттєво завищувати свій прейскурант. Тому перед тим, як приймати рішення потрібно промоніторити середній ціновий діапазон консультації адвокатів.
На що ще звертати увагу
Також при виборі спеціаліста слід дивитися на:
- Його спеціалізацію та навички. Якщо ви хочете судитися зі своїм роботодавцем, то потрібно шукати спеціаліста по трудовому праву, а не людину, яка гарно розуміється, наприклад, на кримінальному праві. Також краще не співпрацювати з людьми, у яких взагалі відсутній досвід. Особливо в тому випадку, коли у вас важка справа.
- Репутацію експерта. Обов’язково ознайомтесь з відгуками, які залишили інші клієнти. Тут слід відзначити декілька моментів. По-перше, шукайте відгуки не на сайті самого спеціаліста, а на незалежних майданчиках. По-друге, обов’язково звертайте увагу на деталі. Як адвокат себе поводить, які методи використовує в роботі, наскільки вони відповідають етиці тощо. Через неадекватного спеціаліста може постраждати ваша репутація.
- Його особисті якості. Наприклад, якщо чоловік постійно запізнюється, він може зірвати важливу зустріч.
Перед тим, як почати співпрацювати, слід обов’язково підписати контакт про надання послуг, в якому буде чітко та зрозуміло прописано, що саме робить спеціаліст та яку винагороду отримує. Договір повинен містити інформацію про вартість послуг, терміни надання, відповідальність сторін, а також інші важливі умови. На сайті https://advokat-narodu.com/lawyers/kyiv можна знайти профільного спеціаліста по будь-якому виду права.