Музика супроводжує нас усюди — на вулиці, в машині, вдома чи на роботі. Щоб завжди мати улюблені треки під рукою, люди купують портативні колонки. Особливо актуальні моделі з водонепроникним корпусом — вони можуть виручити в найнесподіваніших ситуаціях. Розповідаємо, як влаштована така акустика.
Конструкція водонепроникних колонок
Щоб захистити внутрішні компоненти від води та інших рідин, виробники використовують різні матеріали та технології. Наприклад, корпус колонок може бути виготовлений із пластику, гуми, силікону або металу з покриттям із полімерів та наночастинок.
Ці матеріали мають гідрофобні властивості, тобто відштовхують воду від поверхні. Також корпус може мати ущільнювачі, клапани або кришки для закриття роз'ємів і кнопок. Це запобігає проникненню води всередину.
Для оцінювання ступеня захисту акустики використовується міжнародний стандарт IP (Ingress Protection), який складається з двох цифр. Перша позначає захист від твердих частинок (пилу, піску тощо), а друга — від рідин.
Що більше ці цифри, то вище рівень захисту. Наприклад, IPX7 передбачає занурення пристрою на глибину до 1 метра тривалістю до 30 хвилин. А якщо ви використовуєте Bluetooth-колонки з класом IPX8, то її можна занурювати на ту ж саму глибину вже на 1 годину.
Які переваги та недоліки у водонепроникного корпусу
Основний плюс вибрати захищену акустику — можливість слухати музику в будь-яких умовах, не боячись пошкодити внутрішні компоненти. Ви можете використовувати гаджет на пляжі, в басейні чи душі, на човні. Також пристрої вирізняються мобільністю: вам не потрібно ховати колонку в сумку, щоб нести її із собою під дощем — можна прикріпити пристрій до рюкзака, велосипеда або одягу.
Однак такі моделі не ідеальні. По-перше, вони можуть бути дорожчими через використання технологій захисту та стійких до води матеріалів. По-друге, гаджет важчий і громіздкіший через додаткові елементи захисту.
Як правильно використовувати водонепроникну колонку
Хоча пристрій герметичний і захищений від потрапляння рідини всередину, техніка все ще схильна до зносу і пошкоджень. Щоб продовжити термін служби акустики, дотримуйтесь простих рекомендацій:
- Не допускайте повного розряду або перезаряду акумулятора. Це може знизити його місткість і термін служби.
- Не піддавайте пристрій надмірному впливу води або інших рідин. Особливо обережно поставтеся до занурення в басейни та морську воду — солі та дезінфекційні засоби роз'їдають покриття та захисні шари.
- Чистьте колонку регулярно й акуратно. Використовуйте для цього м'яку суху або вологу тканину, уникаючи абразивних та хімічних засобів. Це може подряпати корпус і порушити герметичність.
Дотримуючись цих правил, ви зможете насолоджуватися якісним звуком і тривалою роботою своїх портативної акустики.