Гомілкостоп є тендітним суглобом, який практично не захищений м'язами. Його легко пошкодити під час занять спортом, спершись невдало на кінцівку, ненароком спіткнувшись, послизнувшись на льоду. Саме для таких випадків і створений бандаж на ногу для гомілковостопа. Засіб лікарі радять використовувати під час лікування травм, так і з профілактичною метою.
Бандаж — це пристосування, завдяки якому можна зафіксувати хвору або пошкоджену частину кінцівки:
- Якщо травма незначна, достатньо виробу, виготовленого із щільної тканини.
- Серйозна — засіб може бути оснащений пластиковими або металевими вставками.
За виглядом корсет на ногу для гомілковостопа нагадує звичайний носок. Його потрібно одягати на ступню, а пальці ніг при цьому залишати відкритими. П'ята й кісточка надійно фіксуються.
Хоча гіпс також іноді наносять досить компактно, користувачі відзначають, що фіксатор зручніший. Він дуже тонко лягає на нижню кінцівку та дозволяє надягти зручне взуття. Якщо засіб м’який тканинний, під одягом його практично непомітно.
Дехто вважає, що біль у нозі може пройти самостійно або починає шукати методи лікування в інтернеті, радитися із знайомими. Але не варто самому ставити діагноз і призначати собі лікування. Незалежно від того, як ви травмувалися, потрібно звернутися до лікаря. Встановивши причину, він призначить правильне лікування.
Що потрібно врахувати, купуючи бандаж на ногу
Придбати пристосування можна в аптеці. Але так як практика показує, що сьогодні багато хто покупки здійснює через інтернет, простіше буде зробити замовлення в магазині baldinelli.ua. В каталозі на сайті вийде спокійно вибрати потрібне пристосування, не виходячи з дому, і оплатити та отримати його зручним способом. За потреби, фахівці магазину допоможуть з вибором, надавши консультацію.
В цілому, купити бандаж на ногу можна як універсальний (завдяки шнурівці вийде змінити розмір), так і під замовлення. Перед покупкою потрібно виміряти кінцівку, а саме її обхват, кісточку, уточнити розмір.
Знаючи такі показники, підібрати готовий виріб просто. А от людям з нестандартним розміром або ноги краще звернутися щодо виготовлення фіксатора за необхідними параметрами.
Випадки, при яких без бандажа не обійтися
Варіантів травм, коли лікарі радять використовувати пристосування, багато. Воно сприяє відновленню при розтягуванні зв'язок або після вивиху, перелому, певних захворюваннях та при відновленні після операцій.
Ступінь щільності пов'язки, яку потрібно носити, залежить від того, наскільки серйозною є травма, і підбирається лікарем. Якщо у пацієнта спостерігається легке розтягування, забиття або артроз у стадії ремісії, фахівець призначить м'який еластичний бандаж. Такі пристосування виготовляються із щільної тканини, яка розтягується. Вони не фіксують стопу жорстко, адже при несуттєвих травмах у цьому немає сенсу.
Більш щільно гомілкостоп потрібно фіксувати ортопедичним бандажем для ніг при розриві зв'язок, сильно забитих місцях тощо. Такі вироби відрізняються від м'яких присутністю:
- елементів з пластмаси або силікону;
- застібок та шнурівок, завдяки яким виріб підганяється під розмір ноги.
Жорсткий бандаж лікар також може рекомендувати, якщо до цього використовувався м'який варіант, що не дав очікуваного ефекту.
Правила застосування виробу
Пов'язку слід надягати сидячи, попередньо вдягнувши щільну шкарпетку з бавовни. Декілька днів її варто носити трохи довше години. Нога повинна звикнути. Поступово тривалість носіння збільшується. Але регулярно засіб потрібно знімати, щоб перевірити, у якому стані шкіра, дати кінцівкам відпочити. Якщо не виникло почервонінь або подразнень, тривалість використання виробу можна збільшити.