Останнім часом стало популярним впроваджувати кислоти у свій щоденний догляд або поступово вводити їх та починати використовувати 1-3 рази на тиждень. Їх популярність почала рости з розвитком корейської косметики, яка швидко стала улюбленою для багатьох жінок по всьому світу: на сайті https://newskin.com.ua/ua ви зможете ознайомитися з продукцією корейських виробників, які наразі відзначаються одними з найкращих. Яке місце у цьому догляді займають кислоти та що це взагалі таке?

корейська косметика в Україні

AHA кислоти: визначення та дія

AHA кислоти ще називають у хімії альфа-гідроксікислоти. Це група органічних кислот, які переважно видобуваються з фруктів. Часто вони впроваджуються в косметичні засоби для догляду. Вони включають в себе такі кислоти: гліколеву, молочну, яблучну, цитрусову та інші. AHA кислоти отримують з фруктів, молока, цукрової тростини тощо. Їх використання має наступні переваги:

  • Ексфоліація, яка відбувається за допомогою цих кислот, допомагає відлущувати ороговілі клітини шкіри, сприяючи природному процесу відновлення шкіри. Це допомагає зменшити появу сухості, лущення, нерівностей шкіри, роблячи її більш гладкою та м’якою.
  • Сприяє зменшенню зовнішніх зморшок шляхом стимуляції вироблення колагену та еластину. Це покращує структуру шкіри та зменшує зовнішні прояви ліній та зморшок.
  • Деякі кислоти, зокрема молочна та гліколева, вирівняють тон шкіри та зменшать пігментацію.
  • Майже всі з цих кислот допомагають зберегти зволоження та підтримувати цей ефект протягом всього дня, допомагаючи покращити гідратацію в глибоких шарах епідермісу.

Ця група кислот не є агресивною, тому їх можна почати використовувати декілька разів на тиждень, а якщо не буде алергічної реакції або занадто багато почервонінь, збільшити цю кількість. Альфа-гідрокислоти, як і інші різновиди кислоти, можуть зустрічатися у тоніку, серуму або кремах. В залежності від обраного засобу, підбирається відповідний комплексний догляд.

BHA кислоти: призначення

Бета-гідроксильні кислоти або BHA, що частіше можна побачити на упаковці, базуються на саліциловій кислоті. Вона одержується з кори верби або може синтезуватися шляхом штучної хімічної реакції. У будь-якому випадку, бета-гідроксильні кислоти мають глибшу дію та здатні покращити стан шкіри навіть з важкими стадіями акне та інших подразнень. ВНА кислоти проникають в глибокий рівень епідермісу, допомагаючи відлущувати ороговілі клітини та видаляти забруднення. Це призводить до покращення текстури шкіри, зменшує появу прищів. Бета-гідроксильні кислоти призначені для:

  • Активної боротьби з акне, адже саліцилова кислота має протизапальні властивості, тому вона ефективно бореться з запальними прищами, зменшуючи почервоніння та запалення.
  • Допомоги з метою урегулювання вироблення себума шкірою, тим самим попереджаючи появу пігментованих вугрів та блокуючи пори.
  • Завдяки своїй молекулярній структурі, BHA кислоти здатні розчиняти жирні речовини, що дозволяє їм глибоко очищати пори та запобігати утворенню камедонів.

Впроваджувати у свій догляд засоби з вмістом кислот треба обережно на поступово, обов’язково перед цим відновити природний баланс pH шкіри тоніком та після використання кислоти зволожити обличчя. В залежності від рівня кислотності обраного засобу, потрібно регулювати під себе інтенсивність його використання та частоту. Спостерігайте за реакцією організму, щоб не викликати роздратування, проте кислоти – це саме той унікальний інструмент, який швидко допоможе вирівняти тон шкіри та навіть позбутися слідів пост-акне при правильному використанні.