Гравійний велосипед – це універсальний байк, який чудово почуває себе на бездоріжжі і на гравійних доріжках. Він прохідний та керований, як гірський ровер, і майже такий само швидкий, як шосейний. Хто їздив по гравію, знає – колеса звичайного велосипеда в ньому трохи грузнуть, а під час дощу й взагалі “тонуть”, що потребує значних сил для педалювання. Тільки от це не про гравійник! Для нього ось таке – чи не найкраще середовище! Якщо ви хочете собі справжнього велосипедного “джипа”, то вам варто прочитати цей матеріал. Ми розкажемо, які гравійні велосипеди вважаються найкращими і на що вам варто звернути увагу.

ТОП-5 гравійних велосипедів

Топ 5 брендів гравійних велосипедів

Merida

Любителям роверів у всьому світі добре відомий цей бренд. Гравійні велосипеди Merida випускаються в лінійці під назвою Silex. Вони є двох серій: тисячні (напр, 4000, 6000), це означає, що їхня рама виготовлена із карбона, і соті (напр, 200, 300), що вказує на алюміній. Карбон значно легший у порівнянні з алюмінієм – приблизно 1090-грамова рама проти 1900-грамової. У гравійників Меріда також топові шини, можуть бути камерні і безкамерні, розроблені спеціально для гравійних трас і доріжок.

Cannondale

Цей виробник також не потребує особливого представлення. Тож відразу до справи. Гравійні велосипеди Cannondale представлені лінійкою Topstone – так називається, до речі, гравійна дорога недалеко від штаб-квартири Кеннондейл в США, це улюблена траса інженерів компанії. У гравелах цієї лінійки втілений девіз “Комфорт, зчеплення та прохідність”. Ці велосипеди класні тим, що вони просто створені для їзди бездоріжжям, але й надзвичайно комфортні для міських прогулянок чи поїздок на роботу.

Giant

Бренд, частка якого у світовому велосипедобудуванні сягає 55%, абсолютний гігант, нічого й додати. Що можна сказати про гравійні велосипеди Giant? У них є власний запатентований алюмінієвий сплав, з якого вони роблять довговічні та надлегкі рами. Дуже класна трансмісія, яка допоможе правильно розподілити навантаження на ноги. Обвіси – є моделі з різними обвісами на вибір, це може бути аматорський варіант для новачка або ж навпаки професійний для досвідченого велосипедиста.

Marin

Американський виробник Марін випускає декілька моделей гравелів – Headlands, GESTALT, NICASIO. Остання, до речі, заявляється як гравійний велосипед Marin, але по суті є більше як туринг. Що варто зазначити, так це застосування технології Edge 3 – потрійне батування рами, яке дозволяє мати їй надлегку вагу, але при цьому й високу міцність. А ще – підвіска QUAD заднього колеса, в якій зміщена вісь оберту і центр ваги для максимального гасіння непотрібних вібрацій. Цей бренд не випускає таку кількість великів, як той же Giant, наприклад, але в якості ні в чому не поступається конкурентам.

Pride

А це вже український виробник, який створює велосипеди для вітчизняного користувача, зі 100% розумінням, що потрібно українцям, та які у нас тут дороги. Гравійні велосипеди Pride не виключення – це робочі конячки, де немає нічого зайвого. Але варто сказати, що геометрія рами у них дуже стильна і витончена, та й загалом дизайн продуманий – мінімалістичний, але тим і класний. Надійна трансмісія, такі ж само гальма, витривалість – ось що можна сказати про вітчизняний гравелбайк Прайд. Ну і ціна – вона приємно вас здивує, бо якщо ви думаєте, що хороший гравійник не може бути відносно дешевим, то ви помиляєтеся.

Висновок

Підсумовуючи, можемо сказати одне – на українському ринку достатньо велобайків для їзди гравієм, чимало іноземних брендів, але є недорогі вітчизняні. Ви не обов’язково маєте увесь час проводити на бездоріжжі: гравел – це універсал, який може виконувати і функції міського або спортивного велика.

Джерело: https://unisport.ua/graviynye-velosipedy