Для оформлення документів на нерухоме майно звертаються до БТІ. Сьогодні на рівні з держустановами діють приватні компанії. З 2013 року приватні БТІ мають право надавати комплекс послуг, що стосуються житлових, нежитлових та комерційних типів нерухомості. До таких організацій звертаються все частіше, адже це дозволяє уникнути великих черг, бюрократичної тяганини, дає змогу зробити документи в короткі строки та надає можливість отримати експертну індивідуальну консультацію. Співпраця з такими компаніями є більш гнучкою та здійснюється на підставі офіційного договору.
Основні види послуг БТІ
Серед найбільш актуальних послуг БТІ наступні:
-
Проведення технічної інвентаризації. Необхідне для новозведених об’єктів (первинна інвентаризація), після проведення планування, реконструкції, поділу чи об’єднання нерухомості (вторинна інвентаризація). Для технічного обстеження фахівець БТІ має відвідати об’єкт для виконання замірів та фіксації основних даних, включно з площею, плануванням, особливостями конструктивних елементів. Під час виготовлення технічного паспорта на квартиру, будинок чи інший об’єкт дані вносяться до державної електронної системи за чинними правилами.
-
Підготовка та оформлення документації для початку чи завершення будівництва. Крім вищезазначеного техпаспорта, фахівці БТІ займаються розробкою проєктів, допоможуть в оформленні дозволу на будівництво, будівельного паспорта, у процесі введення об’єкта в експлуатацію тощо.
-
Оформлення перепланувань, реконструкцій чи прибудов. Для узаконення перепланування квартири чи будинку достатньо розробити новий техпаспорт. При внесенні більш істотних змін потрібно отримати дозвіл на проведення будівельних робіт.
-
Допомога в узаконенні самобуду. Включає підготовку пакету документів для легалізації вже зведеного об’єкта.
-
Виготовлення технічних звітів. Включає надання висновку щодо можливості поділу чи виділу нерухомого майна, зміни цільового призначення, про технічне обстеження тощо.
-
Оцінка вартості нерухомості. Дозволяє визначити актуальну ринкову вартість об’єкта, його інвестиційний потенціал, оцінити ліквідаційні витрати тощо. Послуга є актуальною при оформленні угод купівлі-продажу, при розрахунку податку на нерухомість, отриманні кредиту під заставу майна та в інших випадках.
-
Видача довідок. Часто є потреба в отриманні інформаційних довідок, що стосуються показників нерухомості, підтверджують відсутність споруд на земельній ділянці, визначають відсоток готовності об’єкта тощо.
-
Відновлення документів на нерухомість. У разі втрати техпаспорта та інших раніше виданих документів за їх поновленням також можна звернутися в БТІ.
-
Консультування. В індивідуальному порядку фахівці приватних БТІ надають достовірну та актуальну юридичну інформацію та професійні рекомендації. Також оформлення пакету документів на нерухомість нерідко вимагає відвідування багатьох інстанцій. В приватний БТІ підкажуть, куди потрібно звертатися в конкретній ситуації та допоможуть підготувати необхідні документи.
Для надання послуг БТІ у компанії має бути відповідна ліцензія та сертифіковані співробітники, які обізнані щодо всіх змін чинного законодавства. При виборі компанії слід перевірити її репутацію та відгуки клієнтів.