Американська гільдія акторів SAG-AFTRA влітку цього року провела страйк проти Угоди профспілки про інтерактивні медіа. Якщо раніше подібні протести стосувалися лише індустрії кіно та телебачення, то тепер вони охопили й ігрову індустрію.
Видання Cyberbuzz дізнавалося, як страйк вплине на майбутнє відеоігор та з якими викликами індустрії довелося зіткнутися сьогодні.
Взаємозв’язок відеоіндустрії з Голівудом
Страйк акторів, сценаристів та режисерів привів до того, що багато фільмів та серіалів відстали від графіку виробництва. Вплив протесту відчула на собі й індустрія виробництва відеоігор, адже чимало великих проектів залучають акторів для озвучки та сценаристів з Голівуду.
Студії, що відомі своїми високобюджетними проектами, такі як Naughty Dog, CD Projekt Red або Rockstar Game опинилися в невигідних умовах. Створюючи нові ігри вони акцентують увагу на реалістичності та кінематографічності. Їхні проекти мають складні сюжети, високий рівень деталізації та унікальних персонажів. Однак без залучення професійних акторів для виконання рухів та озвучки створити якісний продукт практично неможливо.
З подібною проблемою зіштовхнулися і розробники інді-ігор. Прагнучи створювати якісний контент та конкурувати з великими розробниками вони також залучають професійних сценаристів та акторів до розробки ігор.
Вплив страйку на ігрову індустрію
Загалом страйк SAG-AFTRA призвів до того, що індустрія розробки відеоігор зіткнулася з певними проблемами економічного характеру:
-
Додаткові фінансові витрати. Великі студії, що залучають акторів для озвучування та захоплення руху втратили можливість продовжувати роботу над проектами. Відсутність професіоналів в цьому сегменті призвело до затримок в розробці, а відтермінування випуску довгоочікуваних ігор призводить до втрати прибутку від продажів. Окрім цього збільшують витрати на маркетинг та рекламу, а на фондовому ринку можна помітити зниження цін на акції компанії.
-
Відсутність інвестицій. Непевна ситуація на ринку та відтермінування запланованої дати релізу призводить до зниження фінансових вливань. Такі видавці як Electronic Arts або Activision Blizzard не поспішають інвестувати в розробку нових проектів.
-
Нестабільний ринок праці. Страйк SAG-AFTRA поставив на паузу розробку багатьох відеоігор, через це компанії змушені додатково вливати кошти на підтримку проекту, який невідомо коли окупиться. У зв’язку з цим співробітникам можуть знижувати заробітну плату, що призводить до відтоку кадрів з компанії.
-
Зростання цін на ігри. Неможливість видати гру в запланований термін призводить до додаткових грошових вкладень. Щоб вийти в “плюс” компанії можуть піднімати ціни на ігри.
Нові підходи
Протест SAG-AFTRA змушує видавців та розробників шукати альтернативні рішення для вирішення проблеми. Компанії можуть залучати менш відомих акторів для озвучки персонажів, використовувати можливості штучного інтелекту для імітації голосу відомих акторів та створювати нові альянси, які будуть незалежними від профспілок.
Звичайно, деякі питання, зокрема використання штучного інтелекту, викликають етичні дискусії. З одного боку це надійний інструмент, який може швидко і недорого створити голос, з іншого боку - він може замінити живих акторів, що викликає серйозні соціальні наслідки.
Протест SAG-AFTRA спричинив затримки випуску та зниження якості деяких проектів, натомість вказав на слабкі місця геймдейву. Індустрія відеоігор здатна впоратися з подібними викликами, якщо відповідально підійде до питання інтеграції новітніх технологій в розробку проектів та змінить політику співпраці з акторами та сценаристами.