Популярність електричних велосипедів зростає настільки стрімко, що незабаром їх буде на вулицях міст більше, ніж двоколісного транспорту на педальній тязі. Поки що головною проблемою є не дуже велика ємність та потужність батарей, але виробники постійно працюють над їхнім удосконаленням. Усі чекають справжнього прориву. І позитивні новини час від часу з'являються.

Особливості конструкції сучасних акумуляторів для електротранспорту

Зовні батареї для електромобілів та електричних велосипедів виглядають як єдина система, і, здається, що вони повністю кастомізовані та самодостатні. Але це не так: такі акумулятори складаються з окремих комірок, які пов'язані між собою із допомогою складної електроніки. 

Ці соти в принципі можна замінити, вони є в продажі. Але самостійно це зробити не вийде, якщо ви не профільний спеціаліст. Купуючи електричний велосипед, наприклад, за посиланням https://www.ctrs.com.ua/ru/electricbicycles/, потрібно розуміти, що якщо із батареєю щось станеться, її ремонт обійдеться в суму, яка буде не набагато меншою від вартості нового акумулятора. 

Батареї, які можна ремонтувати: новина від Gouach Batteries

Компанія, яка спеціалізується на виготовленні елементів живлення, заявила, що має наміри розробити батарею, яка буде мати збільшену ємність і ремонтопридатною. Це дасть можливість спростити обслуговування електровелосипедів, зменшити витрати їхніх власників і, врешті решт, принести користь екології. 

Поки що це плани, які впираються у фінансування. Тому Gouach Batteries запустила краудфандінгову кампанію, щоби на пожертви почати розроблення батареї Infinite, яку можна буде обслуговувати самостійно. Орієнтовна вартість акумулятора складає $249.

Сервісмени стверджують, що якщо відмовлять усього дві комірки, ймовірність того, що батарея вийде із ладу, складає приблизно 90%. А це зайві та чималі витрати і шкода, завдана навколишньому середовищу.

Новинка здатна розв'язати цю проблему, оскільки окремі елементи можна буде замінити без необхідності відвідування сервісного центру: соти будуть кріпитися із допомогою гвинтового з’єднання. Несправну комірку потрібно буде просто вийняти і вставити нову, ніякої пайки не потрібно. 

Як це працюватиме

Акумулятор Infinite буде мати цілий набір датчиків, які будуть вимірювати низку параметрів батареї, від рівня напруги та струму до вологості, температури і навіть прискорення велосипеда.

Для батареї буде створений окремий застосунок, за допомогою якого можна буде контролювати всі ці параметри. Синхронізація буде можлива як за Wi-Fi, так і через Bluetooth. Корпус акумулятора буде вогнестійким, із підтримкою стандарту IP67, тобто водонепроникним.

Батарея буде сумісною із багатьма моделями електровелосипедів від Shimano, Brose, Yamaha та інших виробників. Щоправда, це не стосується байків з акумулятором, вбудованим у раму, але й тут їх можна буде використовувати як доповнення до штатної батареї.

Відомі й характеристики Infinite Battery: напруга 36 або 48 В, ємність 460 чи 450 Вт·год, потужність 900 або 1200 Вт. Вага обох варіантів однакова: 3.6 кг кожен.