Традиція свідчить, що перша людина, якій належить честь створення цього ігристого вина в кінці сімнадцятого століття, був французьким монахом-бенедиктинцем. Цьому ж ченцеві приписується повторний винахід коркової пробки (через кілька століть слідом за римськими виноробами). На сьогоднішній день на світовому ринку ігристих вин по іміджевим характеристикам напою і за загальними обсягами продажів асти мартини займає гідне місце.

Рецептура перетворення ігристого напою з ординарного солодкого пьемонтського вина була закладена ще на початку сімнадцятого століття туринського аристократами, які навіть випустили спеціальний трактат, присвячений якості, різноманітності та особливостям виробництва вин пьемонтських пагорбів. Однак лише по тому, без малого, три з половиною століття була розроблена надійна рецептура виготовлення ігристого напою з солодких сортів винограду. В цьому і полягає основна відмінність від шампанською методики сухого ігристого. Підсумком багаторічних експериментів стало створення ігристого напою з Asti. Це вино відрізняється видатним смаком і є однією з провідних статей в італійському експорті.

Особливості технологічного процесу отримання asti martini зробили цей напій унікальним за своїми смаковими якостями. Це відрізняє його і від французьких шампанських, і від інших ігристих вин. При виробництві Martini Asti використовується виключно сорт винограду Білий Мускат. Цей сорт вважається найстарішим і знаменитим сортом винограду, оброблюваних ще за часів Стародавньої Греції та Стародавнього Риму. Вино, яке виходить з цього винограду, відрізняють солодкуваті нотки і вишуканий фруктовий букет.