• Головна
  • У ДТЕК пояснили, чому в Києві порушують графіки відключення електрики
11:00, 3 листопада 2022 р.

У ДТЕК пояснили, чому в Києві порушують графіки відключення електрики

У ДТЕК пояснили, чому в Києві порушують графіки відключення електрики

Енергетики не завжди можуть дотримуватися графіків відключення електропостачання в Києві, тому що нерідко на заплановане відключення припадає аварійне. Загалом столичні електромережі наразі перевантажені.

Про це у проєкті «Кава з Трощинською» на платформі Українського кризового медіацентру розповів виконавчий директор ДТЕК Дмитро Сахарук.

За його словами, енергетики намагаються вимикати світло не більше як на чотири години. Водночас він визнав, що трапляються випадки, коли невчасно (не за графіком) вмикається або вимикається світло.

«Це відбувається через те, що у нас не всі будинки заведені на автоматичне вимкнення чи включення. Тому бригаді доводиться їхати на вручну вмикати чи вимикати будинки. Це 300-400 адрес за одне вимкнення. Звісно, ми не завжди встигаємо зробити це вчасно. Ми зараз працюємо над оптимізацією руху бригад», — сказав представник ДТЕК.

Ще одна проблема – аварійні вимкнення. Сахарук констатує, що електромережа в столиці перевантажена, зокрема, через пошкодження внаслідок обстрілів.

«Перевантаження призводить до аварійних вимкнень. Найчастіше ми не виконуємо графіки це тоді, коли на «заплановане відключення накладається аварійне відключення. Ми просто не можемо включити світло, бо через аварію воно вимкнене. Ми ремонтуємо, намагаємося сповіщати споживачів, але у такому випадку графік повною мірою не виконується», — розповів енергетик.

Він нагадав, що зараз діють два види відключень електропостачання: стабілізаційні, які запроваджуються для зменшення навантаження на енергосистему, та аварійні.

«Наразі дефіцит в київській електромережі складає 30-40%, в залежності від часу доби. Щоб збалансувати попит і пропозицію, потрібно обмежувати споживання. Ми отримуємо необхідний обсяг обмеження від компанії «Укренерго«, складаємо графіки на той обсяг, який надається (це 250 мегаватів потужностей, які потрібно знизити), і під цей обсяг ми створюємо графіки. зазвичай ми їх застосовуємо з сьомої ранку і до 21-22 години вечора», — пояснив Сахарук.

Окремо він звернув увагу на так звану «соціальну справедливість» під час відключень електрики, тобто коли в одних будинках немає світла, а в інших є. За словами виконавчого директора ДТЕК, у Києві велика інтеграція житлової забудови з іншими об’єктами, які належать до критичної інфраструктури.

«Не секрет, що у Києві мало місця, тому в багатьох будинках є приміщення, які використовуються не для проживання людей, а для того, щоб розмістити там інші об’єкти: зв’язок, серверні, зберігання ліків, органи державної влади, правоохоронні органи, насосні підстанції тощо. Такі будинки ми не можемо відключати, тому що у людей додатково до відсутності світла виникатимуть інші проблеми. Шкода буде більшою», — наголосив Дмитро Сахарук.

Джерело

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...