• Головна
  • Як залишитися на зв’язку? Мобільні оператори та Мінцифри готуються до блекаутів
18:22, 28 жовтня

Як залишитися на зв’язку? Мобільні оператори та Мінцифри готуються до блекаутів

Як залишитися на зв’язку? Мобільні оператори та Мінцифри готуються до блекаутів

Чи будуть українці з мобільним зв’язком та Інтернетом під час можливих тривалих відключень електроенергії внаслідок російських обстрілів? На те, щоб не сталося катастрофи, працюють, зокрема, і держава, і мобільні оператори, і енергетики.

Незважаючи на, здавалося б, майже нереальні вимоги держави до операторів ринку зв’язку, спільну мову, схоже, вдається знаходити. На кону безпека українських громадян, повідомляє rbc.ua.

Що вимагає держава від мобільних операторів

Ще 15 липня державний Національний центр оперативно-технічного управління мережами телекомунікацій (НЦУ) значно посилив вимоги до роботи базових станцій мобільних операторів в умовах воєнного стану. Зокрема, мобільних операторів зобов’язали забезпечити автономну роботу базових станцій протягом 10 годин поспіль. З 1 жовтня за таким стандартом мали запрацювати щонайменше 60% базових станцій в кожній області України; з листопада – вже 70%; з грудня – 80%. А до кінця січня 2025 року 100% базових станцій мають працювати за новим стандартом.

Окрім того, до грудня не менше чверті базових станцій мобільного зв’язку в кожній області мають бути підключені до електрогенератора або акумуляторів для забезпечення безперебійної роботи мінімум протягом 72 годин, тобто трьох діб.

Також до грудня підключеним до генераторів або акумуляторів з вимогою забезпечення роботи протягом трьох діб має бути не менше 70% спеціального обладнання мобільних операторів, яке забезпечує працездатність 95% магістральних мереж зв’язку, що з’єднують обласні центри України.

Ну і до цього ж часу потрібно забезпечити аналогічні умови автономної роботи 100% локальних радіомереж доступу до Інтернету в громадських місцях.

Протягом останніх трьох місяців держава спільно з мобільними операторами розробили, тестували та взяли участь у дослідженнях, які можуть покращити сталість мереж під час знеструмлень. Паралельно аналізуються попередні рішення, досвід минулого року та щоденний досвід у вирішенні складних проблем для відновлення зв`язку. В Мінцифри не розкривають деталі всіх напрацювань і проектів з міркувань безпеки. Тож, залишається сподіватися, що вони знають і роблять більше, ніж говорять.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...