• Головна
  • Вилучення 2,2 мільярдів реверсних дотацій з місцевих бюджетів послабить Київщину - Ярослав Добрянський
19:32, 13 листопада

Вилучення 2,2 мільярдів реверсних дотацій з місцевих бюджетів послабить Київщину - Ярослав Добрянський

Вилучення 2,2 мільярдів реверсних дотацій з місцевих бюджетів послабить Київщину - Ярослав Добрянський

Вилучення 2,2 мільярдів реверсних дотацій з місцевих бюджетів послабить Київщину - Ярослав Добрянський

Фото з мережі інтернет

В.о. голови Київської обласної ради Ярослав Добрянський вважає, що вилучення 2,2 мільярдів реверсних дотацій з місцевих бюджетів, яке пропонує уряд, послабить Київщину 

Про це повідомляє інформаційний портал "Моя Київщина" із покликанням на допис Ярослава Добрянського у Фейсбук. 

Незабаром Верховна Рада України розглядатиме проєкт бюджету на наступний рік, де уряд пропонує вилучити у місцевих бюджетів реверсну дотацію на загальну суму 12,9 млрд гривень. Вважаю, що такі дії можуть значно послабити фінансовий стан регіональних бюджетів, і Київська область — не стане винятком,

- зазначив Ярослав Добрянський. 

Кабмін планує вилучити реверсну дотацію як з обласного бюджету Київщини, так і з бюджетів 35-ти громад регіону, що разом складає 2,2 млрд гривень — суттєву частину загального обсягу вилучень по країні. Зокрема, передбачається вилучення 501 млн гривень з обласного бюджету та ще 1,7 млрд гривень — з бюджетів громад області. 

Найбільше реверсної дотації сплачує Борщагівська сільська тергромада, що майже 200 млн грн (199,8). По 179 млн грн - Миронівська та Пристолична громади. 150 млн грн та 156 млн грн — Броварська та Вишнева громади, відповідно. 

Я розумію необхідність наповнення державного бюджету, але таке вилучення поставить під загрозу життєзабезпечення та функціонування міст, сіл і селищ нашого регіону. Ці кошти повинні були спрямовуватися на сфери, які є важливими для підтримки життєдіяльності громад, особливо в період воєнного стану: медичні, освітні та культурні заклади, а також інші об’єкти соціальної інфраструктури,

висловив свою думку в.о. голови Київської обласної ради. 

Втрата цих коштів може негативно вплинути на співфінансування таких важливих напрямків, як заходи з оборони регіону, підготовка критичної інфраструктури до зимового періоду, підтримка ВПО та інші необхідні витрати, які можуть бути повʼязані з постійними обстрілами ворогом Київщини. У таких умовах громадам Київщини буде значно важче створювати реабілітаційні центри для поранених, забезпечувати роботу пунктів незламності та інших викликів. Слід усвідомлювати, що рівень благополуччя та благоустрою Київщини може постраждати також. 

Важливо також зазначити, основна частина коштів місцевих бюджетів у період воєнного стану спрямовується на покриття витрат оборони та забезпечення потреб військових. Місцеві громади активно передають українським захисникам військову техніку, авіаційні безпілотні комплекси та FPV-дрони, забезпечуючи їх усім необхідним для боротьби. Незважаючи на обмежені фінансові ресурси, вони здійснюють суттєву допомогу. На державному рівні ці кошти можуть видаватися незначними, але органи місцевого самоврядування вже втратили значні ресурси у попередні періоди через вилучення ПДФО та частини єдиного податку, сказав Добрянський.
Як представник обласного органу місцевого самоврядування ініціюю звернення до Кабінету Міністрів України, народних депутатів України, які в Парламенті представляють Київщину із закликом застосовувати однаковий підхід до цього питання для всіх місцевих бюджетів, включаючи обласні. Звертаюсь до всіх органів місцевого самоврядування області , депутатів всіх рівнів максимально долучитись до цієї ініціативи!!!

Інформує mykyivregion.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Оголошення
live comments feed...