15:16, 10 грудня
У Києво-Печерській лаврі урочисто освятили та передали військові ікони двом бригадам ЗСУ
Такі ініціативи є невіддільною частиною культурної та духовної оборони країни. Фото: Юрій Юрченко
Такі ініціативи є невіддільною частиною культурної та духовної оборони країни. Фото: Юрій Юрченко
Особливі ікони створили для 30-ї окремої механізованої бригади ім. князя Костянтина Острозького та 25-ї Повітряно-Десантної бригади.
Образи, створені у рамках проєкту «Військова ікона», стали сучасним втіленням багатовікової традиції українського іконопису, переконані у Національному заповіднику.
Світлана Котляревська розповіла про особливості ікон. Фото: Юрій Юрченко«Кожна ікона, написана у рамках проєкту, поєднує духовну силу та історичний спадок, властивий Лаврській іконописній школі, — розповіла заступниця гендиректора заповідника Світлана Котляревська. — Військові образи, які ми створюємо, стають не лише символами захисту, а й частиною національної самоідентичності. Ці ікони повертають українському народу віру у свою силу, а нашим захисникам надають підтримку у найважчі часи».
Ікону «Покрова Пресвятої Богородиці з преподобним Феодосієм Печерським та князем Костянтином Острозьким» передали 30-й окремій механізованій бригаді ім. князя Костянтина Острозького. Її центральний образ — Богородиця, яка простягає свій покров над святими покровителями та воїнами. Герб бригади зображений у нижній частині композиції, нагадуючи про спадковість традицій.
Ікону «Покров Богородиці з Києво-Печерськими святими та Архістратигом Михаїлом» передали 25-й Повітряно-Десантній бригаді. На ній Богородиця, оточена Печерськими отцями, простягає свій покров, а в нижній частині ікони зображений Архістратиг Михаїл, який веде військо небесне, підтримуючи українських воїнів.
Гендиректор заповідника Максим Остапенко наголосив на важливій ролі ікон. Фото: Юрій Юрченко«Відродження Лаврської іконописної школи — це повернення до джерел нашої культури та духовності. Ці ікони є нагадуванням про те, що наша історія і віра нерозривно пов’язані, — наголосив гендиректор заповідника Максим Остапенко. — У часи, коли Україна бореться за свою незалежність, важливо зберігати традиції, які єднають покоління. Сьогодні ми створюємо ікони, які підтримуватимуть наших воїнів і стануть для них символом сили та захисту».
Після освячення, яке провів намісник Києво-Печерської Лаври, єпископ Бориспільський Єпископ Авраамій, представники військових частин висловили вдячність за підтримку.
«Ці ікони для нас — це не лише духовні обереги, а й свідчення того, що українці єдині у своїй вірі, культурі та боротьбі. Вони нагадують, що з нами завжди Бог і наші предки, які вірили у свою землю та захищали її», — поділився Олександр Люшенко, військовий капелан 30-ї окремої механізованої бригади імені князя Костянтина Острозького.
Проєкт «Військова ікона», який реалізується у взаємодії зі Службою військового капеланства ЗСУ, став важливим кроком у відродженні українських традицій вже за сучасних реалій. У Лаврі переконані, що такі ініціативи є невіддільною частиною культурної та духовної оборони країни.
Відновлення іконописної школи не лише зберігає історичну спадщину, але й об’єднує українців у прагненні підтримувати захисників як на фронті, так і в тилу.
Інформує vechirniy.kyiv.ua
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
20:28
10 грудня
22:00
8 грудня
live comments feed...