
13:05, 23 квітня
ЄС оприлюднив оновлений список країн, які вважає «безпечними», що автоматично ускладнює надання притулку їхнім громадянам
Україна поки поза новим списком «безпечних країн» ЄС — пояснення експертів
Європейський Союз 16 квітня оприлюднив оновлений список країн, які вважає «безпечними», що автоматично ускладнює надання притулку їхнім громадянам.
Нові правила передбачають, що у разі походження з «безпечної країни» заявка на притулок буде розглядатись швидше, а підстави для отримання захисту — оцінюватимуться індивідуально. До списку наразі увійшли Косово, Бангладеш, Колумбія, Єгипет, Індія, Марокко і Туніс, пише RFI Українською.
Багато держав-членів стикаються зі значним обсягом нерозглянутих заяв про надання притулку, тому все, що ми можемо зробити зараз для прискорення ухвалення рішень про надання притулку, має вирішальне значення, — наголосив комісар ЄС із питань міграції Магнус Бруннер.
Рішення викликало критику з боку правозахисників, зокрема EuroMed Rights, які вказують на наявність порушень прав людини у деяких країнах із нового переліку.
Назвати їх "безпечними" — це помилка й небезпека, — йдеться в заяві організації.
Однак Україна, попри статус країни-кандидата до ЄС, не підпадає під нові правила. Причина — триваючий війна, що є винятком з положень нового підходу.
Поки діє одна директива, із іншою директивою буде дисонанс. Відповідно, поки діє директива про тимчасовий захист, ми сюди не підпадаємо. А коли директива про тимчасовий захист закінчиться, а це в березні 2026 року, можливо, нас включать до цього переліку, але ж для цього має принаймні перемир’я якесь настати. Тому я думаю, що до березня 2026-го все буде без змін, — пояснив український експерт із міграції Андрій Гайдуцький.
Тим часом Норвегія, яка не є членом ЄС, уже скоротила перелік українських областей, громадяни яких мають право на колективний захист. Країна вважає безпечними Черкаську, Чернівецьку, Івано-Франківську, Хмельницьку, Кіровоградську, Київську (область, не місто), Львівську, Полтавську, Рівненську, Тернопільську, Вінницьку, Волинську, Закарпатську та Житомирську області.
Це пов'язано з тим, що у країну досі їде великий потік українців. Відповідно, вони хочуть окреслити пріоритети. Тому що вони дуже відповідальна нація. Вони кожному дають житло, кожному підшукують квартиру чи якийсь гуртожиток. І пріоритет буде громадянам із найнебезпечніших регіонів, а інші, якщо хочуть, то нехай подаються на загальних підставах, — додав Гайдуцький.
Наразі в країнах Європи перебуває понад 6 мільйонів українців (). Більшість змогли отримати легальний статус, базову підтримку, доступ до медичної допомоги, освіти та ринку праці. Однак життя на чужині супроводжується багатьма викликами, і значна частина людей досі живе «між двома світами». Що може зробити держава, аби повернути своїх громадян? Відповіді на ці та інші питання читайте в ексклюзивному матеріал на Соцпорталі.
Інформує socportal.info
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
17:55
23 квітня
Ukrainian gastro show: "Спадщина майбутнього" – головна подія про нову українську кухню
Новини компаній
11:00
23 квітня
ТОП новини
live comments feed...