• Головна
  • Санітарна обрізка дерев у місті Вишневе проводиться більше 20 років
13:00, 20 липня 2021 р.

Санітарна обрізка дерев у місті Вишневе проводиться більше 20 років

Санітарна обрізка дерев у місті Вишневе проводиться більше 20 років

Видалення омели, санітарна обрізка дерев та їх кронування – необхідні заходи для збереження дерев здоровими та молодими. Такі методи проводяться в місті після опадання пожовклого листя і до початку руху соку по стовбурам та гілкам дерев.

Олександр Волков, головний спеціаліст відділу житлово-комунального господарства Вишневої міської ради:

«Більше 20 років у місті проводиться санітарна обрізка дерев. Працівники комунальної сфери знають свою роботу і роблять її професійно. Багато хто з них живе у Вишневому, люблять своє місто і нашкодити точно не хочуть.

Обрізка дерев проводиться щорічно для омолодження і оздоровлення дерев, попередження аварійності та травматизму. Особлива увага приділяється місцям загального скупчення людей – біля шкіл, садочків, у зелених зонах. Такі дерева можуть становити загрозу для життя і здоров’я пішоходів, пошкодити транспортні засоби та лінії електропередач.

Дерева вражені омелою швидко гинуть. Тому обрізка таких дерев не тільки їх омолоджує, але й покращує внутрішній стан дерева та його естетичний вигляд. Через рік-два дерево фактично відновлюється, нові гілки ростуть зі швидкістю приблизно 1 метр за 1 рік.

Якщо ж дерево не вдається врятувати від омели, то його спилюють повністю. Натомість висаджують нові, завчасно викорчувавши пні і підготувавши ділянку до посадки нових посаджень. Кожного року, навесні, проводяться заходи по благоустрою та озелененню міста. Саме в цей період висаджується запланована кількість дерев».

Юрій Рохта, фахівець з озеленення:

"Багато людей мають хибне враження щодо омели. Це не прикраса, як багато хто вважає, а шкідник, хвороба дерева. Не можна знищити омелу обробляючи дерево якимись препаратами, існує лише одне рішення – зрізання. Омела вражає центральний корінь деревини і частково обрізати її не можна. Таким чином, знімається третина деревини, залишається тільки стовбур.

В основному омелу переносять птахи або ж її ягоди падають на інші гілки сусіднього дерева. Сама ягода містить високу концентрацію клейкої речовини і прилипаючи до стовбура, насінина починає проростати. І вже за 3-4 роки дерево буде повністю уражене омелою. У кращому випадку, дерево просто загине, в гіршому - впаде і травмує когось".

Дані роботи регламентуються Наказом Міністерства будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства України № 105 від 2006 року.

Представники комунального підприємства КП «УКГ» проводять також і омолоджуючу обрізку дерев. Для чого це відбувається? Дерева, як і будь який живий організм, мають свій певний вік. Ось ці дерева (див. фото – прим. ред) припинили свій ріст і починають старіти. В першу чергу, при омолоджені деревини стоїть завдання відновити ріст дерева і захистити вражену деревину від збудників різних хвороб. Відновлене дерево вже навесні починає пускати свої нові гілки.

Віктор Гаращук, заступник директора КП «УКГ» Вишневої міської ради:

«У минулому році КП «Управління комунальним господарством» посадило близько 270 дерев. Плануємо, що у 2021 році посадимо дерев більше, аніж кущів».

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#новини києва #сайт вишневого #сайт боярки #новини боярки #новини #сайт боярки #вишневое #боярка
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Оголошення
live comments feed...