• Головна
  • Що буде із закритим ТРЦ Ocean Plaza у Києві?
14:03, 31 липня 2022 р.

Що буде із закритим ТРЦ Ocean Plaza у Києві?

Що буде із закритим ТРЦ Ocean Plaza у Києві?

З кінця лютого закрито один із найбільших ТРЦ Києва Ocean Plaza. На відміну від інших торгових центрів, він не відновив повноцінну роботу, а 25 липня стало відомо про повне припинення функціонування ТРЦ.

Причина у російському власнику ТРЦ Ocean Plaza, пов’язаному із президентом РФ Володимиром Путіним. Мажоритарний акціонер торгово-розважального центру — компанія мільярдера Аркадія Ротенберга.

Держава має зробити все, щоб закритий ТРЦ Ocean Plaza запрацював, і не допустити знецінення одного з найуспішніших торговельних центрів України.
Про це заявив директор департаменту оцінки CBRE Ukraine Станіслав Іванов під час дискусійної панелі КБУ «Аналітика українського ринку нерухомості в умовах війни».

«Не можна допустити простоювання. Актив має працювати. Змінився власник — забрали й правильно зробили. Цей актив переходить державі. Але держава мусить максимально зробити все для того, щоб актив і далі працював в економіці. А що для цього потрібно зробити? Просто виставити на продаж і продати іншому власнику», — наголосив експерт.

Фахівець рекомендує до моменту продажу, який краще перенести на післявоєнний час, передати ТРЦ в управління компанії, водночас власником може й далі залишатися держава.

Великою помилкою буде залишити цей об'єкт простоювати як нерухомість із порожніми залами — від цього надуспішний ТРЦ просто втратить у ціні. Тільки нерухомість, що працює, залишається в ціні, додав Іванов.

«Коли ТРЦ Ocean Plaza купували у 2012 році, йшлося про $250 млн. Торік ми намагалися оцінити цей об'єкт (він пропонувався іншому інвестору) — оцінка склала $300 млн. Це досить великі гроші. Якщо ми зробимо його просто набором конструктивних елементів, він швидко й дуже сильно впаде в ціні», — наголосив експерт.

Нещодавно стало відомо про те, що українська влада хоче націоналізувати торговий центр, але поки не вирішила як саме. Про це пише Forbes із посиланням на власні джерела в Офісі Президента. Два керівники київських торгових центрів, які дали коментар виданню на умовах анонімності, та експерт компанії Colliers Ігор Заблоцький вважають, що саме загроза націоналізації спричинила припинення роботи Ocean Plaza.

Юрист, який консультує Офіс Президента, каже, що процес розгляду можливої ​​націоналізації просувається повільно, оскільки ТРЦ має заплутану структуру власності. За його словами, розглядають декілька варіантів. Один із них — передача «російської частки» за рішенням суду в оперативне управління Фонду держмайна або його продаж. Частина українського активу не підпадає під націоналізацію. Ще один варіант передбачає тристоронню угоду між усіма власниками про продаж компанії. Тоді ТРЦ може придбати стратегічний інвестор.

Керівник напрямку консультативних послуг у сфері нерухомості EY Ростислав Хома зауважив, що такі успішні об'єкти, як Ocean Plaza, мають працювати, генерувати дохід і сплачувати податки.

«У держави буде два сценарії. Перший — націоналізувати об'єкт і управляти ним. Другий — націоналізувати та приватизувати з подальшим продажем. Але тут потрібно знайти виважений підхід, оскільки зараз можна націоналізувати, але продати згодом, після війни, коли ціна ТРЦ буде оптимальною», — наголосив Хома.

За його словами, сьогодні є велике питання: чи буде поточна ціна Ocean Plaza ринковою. За часів війни, вона, найімовірніше, буде нижчою.

https://www.zagorodna.com/uk

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...