• Головна
  • Радянській символіці просто нема місця на вулицях українських міст – Володимир Прокопів
17:00, 5 жовтня 2022 р.

Радянській символіці просто нема місця на вулицях українських міст – Володимир Прокопів

Радянській символіці просто нема місця на вулицях українських міст – Володимир Прокопів

У Києві почала працювати міська міжвідомча робоча група, яка має повністю “зачистити” публічний простір столиці від радянських пам’ятників та символіки, пов’язаної з культурою та історією росії та СРСР – тобто завершити в столиці процес дерусифікації і декомунізації.

Про це розповів голова робочої групи, заступник голови Київської міської державної адміністрації Володимир Прокопів.

До складу робочої групи входять представники Київської міської ради, Київської міської державної адміністрації, фахівці Інституту національної пам’яті та профільних інститутів Національної академії наук України.

Сьогодні вже не може бути дискусій стосовно радянської символіки, їй просто нема місця на вулицях українських міст. У нас залишились ще об’єкти (пам’ятники, або меморіальні дошки, елементи оздоблення), які треба прибрати з публічного простору. На вулицях української столиці не може бути нічого, що пов’язане з історією та культурою СРСР, от у цьому і полягає наше завдання“, – зазначив Володимир Прокопів.

За його словами, робоча група має раз і назавжди завершити давно початий процес декомунізації у столиці.

Ми пропишемо терміни та відповідальних за знесення чи перенесення того чи іншого об’єкту. Процес декомунізації розпочався у столиці ще 8 років тому. Коли люди, поваливши пам’ятник Леніну, започаткували народну декомунізацію. Далі Верховна Рада України прийняла відповідний Закон, ми з вами були свідками так званого “ленінопаду”. Впродовж цих років депутати Київради і міська влада докладали багато зусиль, аби цих пам’ятників та вулиць з радянськими назвами не було на вулицях Києва”, – підкреслив депутат.

Він нагадав, що за 8 років у столиці знесли близько 200 пам’ятників та пам’ятних знаків, перейменували понад 200 вулиць, провулків, скверів.

Володимир Прокопів уточнив, що у Києві залишилось біля 40 об’єктів, які нагадують про радянське минуле і вони були або спірними, або мали юридичні колізії, пов’язані із Законом України про охорону культурної спадщини.  

Джерело

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Оголошення
live comments feed...